SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir depo için aylık 280 bin TL kira

Sarı kırmızılılar dünyanın en çok gelir elde eden 17. kulübü olmasına rağmen mali krizden kurtulamıyor. Senelerdir kulübü idare eden yönetimlerin boşa harcadığı, adeta havaya savurduğu paralar dönüp dolaşıp sporcuları vuruyor.

Güncellenme: 09:55, 04/03/2015
Bir depo için aylık 280 bin TL kira

AMK SPOR

Futbol ve basketbol takımlarında ter döken oyuncular maaşlarını alamadıkları halde başarılı olmaya çalışıyor. Hatta sporcuların çektikleri bir yana, Florya’daki çaycılar bile tasarruf nedeniyle işten çıkarılıyor. Bu esnada başkaları kazandığı paraya bakıyor, her şey kesesinin dolduranın yanına kar kalıyor.

Edinilen son bilgilere göre; GS Store’ye sığmayan malzemeler için birkaç sene önce Tuzla’da depo kiralanmış. Kira bedeli ise aylık 280 bin TL… Bu para senelerce ödenmiş. Son olarak göreve gelen Duygun Yarsuvat ve yönetimi, depolama işi için TT Arena’nın çevresinde çok uygun yerler olduğunu görüp anlaşmayı bozuyor. Ancak depo yapımı, malların taşınması gibi masraflar bunca sene Tuzla’da ödenen kiraya eklenince maliyet daha da artacak. En çok üzülen ise yine taraftar olacak.