SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacakları derbi maç öncesinde dostluk mesajları verdi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenman sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Albayrak, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında Manisaspor’u 4-0 gibi net bir skorla yenerek, ikinci maç öncesi çok büyük bir avantaj yakaladıklarını söyledi.

Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Abdurrahim Albayrak, “Derbide iyi ve güzel bir maç olacak. İnsanlar evlerinde kavga seyretmek istemiyor. İnşallah milyonlarca insanın evine gireceğiz, misafirleri olacağız. İnsanların keyifli güzel bir maç seyretmelerini, kavgasız, gürültüsüz bir maç olmasını diliyorum” dedi.

Albayrak, Fenerbahçe’nin gücünü bildiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Allahıma şükürler olsun Hamza hocamız geldikten sonra takımımızda inanılmaz bir performans yükselişi oldu. Takım neşe ve huzur içinde idmanlar yapıyor. Bunun başmimarı Hamza hocamdır. Allah ondan razı olsun. Florya’da iyi bir ortam yarattık. Buna yönetim kurulunun çok büyük katkısı vardır. Kadıköy’e de yönetim kurulu olarak belki de tam kadro gideceğiz. Zor bir maç olacak. Sakin olanın kazanacağını düşünüyorum. Skorlar ne olursa olsun her şeyden önce barış, her şeyden önce kavgasız gürültüsüz bir maç olmasını diliyorum. İnsanlar ‘artık bıktık bu kavgalardan gürültülerden’ diyerek televizyonlarını kapatmasınlar. Sonuna kadar keyif alabilecekleri bir maç olmasını diliyorum. İki tarafa da başarılar diliyorum.”

“PERFORMANSIMIZI KADIKÖY’DE DE SÜRDÜRECEĞİZ”

Bir gazetecinin, “Kadıköy’e puan avantajıyla gitmek dezavantaj olur mu” şeklindeki sorusu üzerine Albayrak, “Avantaj olur. Biz play-off maçında da Kadıköy’e gittiğimizde, bir puan öndeydik. O bir puanla şampiyon olduk. Bunun bilincinde olan, o maçı yaşayan takımımız içinde birçok futbolcu kardeşimiz var. Ben bu performansımızı Kadıköy’de de sürdüreceğimize inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimize güvenim sonsuz. Hoca da bütün futbolcularla birebir ilgileniyor. Allah’ın izniyle biz Kadıköy’e lider olarak gideriz, lider olarak da tekrar Florya’ya döneriz” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz’ın sakatlığının iyileştiğini, Manisaspor maçında tedbir amaçlı oynatılmadığını belirten Abdurrahim Albayrak, Semih’in ağrısı olduğu için tedbir amaçlı olarak oyundan çıktığını söyledi.

Albayrak, Aydın Yılmaz’ın uzun bir sakatlık döneminin ardından dün akşam oynamasına da çok sevindiğini kaydetti.

Albayrak, rahatsızlanan Kulüp Başkanı Duygun Yarsuvat’a da geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Dün akşam derste rahatsız olan ve geceyi tedbir altında hastanede geçiren sevgili Başkanıma acil şifalar diliyorum, çok geçmiş olsun, ‘I love you başkanım’ diyorum” dedi.