SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın sağ bekte Serdar Kurtuluş'a alternatif yaratmak için ara transferde Porto'dan bedelsiz kiraladığı Daniel Opare, sağa değil sol beke ipotek koydu! Sezon sonuna kadar 312 bin Euro garanti ve maç başı 5 bin Euro alacak olan 24 yaşındaki Ganalı, Liverpool ve Balıkesir karşısında ortaya koyduğu futbolla taraftarın güvenini kazanmayı başardı.

Oynadığı futbolla ilk olarak Liverpool maçında sivirilen Opare, Balıkesir'e attığı golle son iki maçtaki iyi performansını taçlandırdı.

SADECE KUPADA OYNAMIŞTI

Kariyerinde zaman zaman sol bek de oynayan Opare, Liverpool maçı öncesi sadece 132 dakika, o da Ziraat Türkiye Kupası'nda siyah beyazlı formayı giymişti. Söz konusu maçlarda vasatı aşamayan oyuncu, Çaykur Rize maçında ayağını yere vurup sakatlanınca soru işaretlerine neden olmuştu. Ancak Motta'nın cezalı duruma düşmesi, İsmail Köybaşı'nın sakat olması ve Bilic'in Uğur Boral'ı düşünmemesi Opare'ye şans doğurdu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Ganalı da bu şansını çok iyi kullandı. Opare geldiğinde Serdar endişelenmişti ancak şimdi forma için Motta, İsmail Köybaşı ve Uğur Boral mücadele etmek zorunda kalacak.

SERDAR SAĞI KOLAY KOLAY VERMEZ

Son dönem performansıyla eleştirilse de Bilic'in vazgeçmediği Motta, Liverpool ve Balıkesir maçlarında cezalı olunca Opare'ye de gün doğdu. Brezilyalı şimdi dönse de formayı geri alma şansı düşük. Bilic, Motta'ya yer açmak için Opare'yi sağa da alamaz zira o kulvarda da Serdar Kurtuluş, iyi bir form yakalamış durumda.

Yayınlanma Tarihi:10:04,