SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melis Mey sürprizi

2012 Londra sonrası aldığı doping cezası biten uzun atlama Dünya 3.’sü F.Bahçeli atlet K.Melis Mey’in Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda yarışmasına izin çıktı.

Güncellenme: 11:49, 03/03/2015
Melis Mey sürprizi

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası öncesi milli takımda Karin Melis Mey sürprizi yaşandı. 2012 Londra Olimpiyatı'nda uzun atlamada finale kalan ancak daha önce yapılan testte dopingli çıktığı için yarışamayan F.Bahçeli atlet, iki yıl men cezası almıştı. Testesteron kullandığı için aldığı ceza geçen ağustos ayında sona eren Melis Mey, ilk ciddi sınavını 6-8 Mart'ta Prag'da yapılacak Avrupa Salon Şampiyonası'nda verecek. Güney Afrika asıllı Dünya üçüncüsü milli atlet, Avrupa Atletizm Birliği'nden gelen izin sonrası Türkiye'nin Prag kadrosuna dahil edildi. Bu sezon salonda 6.68 metrelik derece atlayan Mey'in, Prag'da kürsüye çıkacak performansa sahip olduğu öğrenildi.

PRAG KADROSUNDA 11 ATLET

Sezonun ilk büyük organizasyonu olan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi 6'sı erkek, 4'ü bayan toplam 11 atlet temsil edecek. 3 bin metrede Ali Kaya ve Halil Akkaş, 1500 metrede de Dünya Salon 3.'sü İlham Tanui Özbilen de madalyaya yakın isimler olarak öne çıkıyor. 400 metrede Türkiye rekoru ve Balkan şampiyonluğuyla dikkat çeken Yavuz Can, yine 400 metrede Mehmet Güzel ve 1500 metrede Ramazan Özdemir milli takımda yer alıyor. Bayanlarda ise ülkemizi uzun atlamada Melis Mey'in yanı sıra 60 metrede Nimet Karakuş, Sibel Ağan, 3 bin metrede Özlem Kaya ve Avrupa kros şampiyonu Emine Hatun Tuna temsil edecek.

Htspor