SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den yasal doping

Bu sezon derbiler için prim açıklamayan sarı-lacivertliler, Galatasaray karşılaşmasıyla bu uygulamayı sona erdirdi. Pazar günü müsabakanın kazanılması durumunda futbolculara 50'şer bin dolar prim ödenecek.

Güncellenme: 09:52, 03/03/2015
Fenerbahçe’den yasal doping

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

SON 2 haftada kaybedilen 5 puan spnrasında şampiyonluk yarışında ağır yara alan ve lider Galatasaray’ın 4 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de yönetim oyuncuları derbiye konsantre etmek adına her yolu deniyor. Sarı-lacivertliler, 8 Mart Pazar günü oynanacak Galatasaray derbisini adeta bir sırat köprüsü olarak görüyor. Maçın kazanılması halinde hem şampiyonluk yarışındaki iddiasını güçlendirecek olan Fenerbahçe hem de ezeli rakibine ağır darbe indirecek. Galibiyet dışındaki tüm sonuçları kabul edilemez olarak gören yönetim, harekete geçti.

KESENİN AĞZI AÇILDI

Bu sezon şu ana kadar oynanan hiçbir derbi öncesinde prim açıklanmamıştı. Ancak Galatasaray maçının çok kritik bir alması nedeniyle yöneticiler kesenin ağzını açtı. Bu sezon ilk kez bir derbi öncesinde futbolculara prim dopingi yapılacak. Sarı-lacivertli oyuncular, Galatasaray’ı yenmesi durumunda 50’şer bir dolar prim almaya hak kazanacak. Sezonun ilk yarısındaki Galatasaray derbisi öncesi yöneticiler futbolculara ” Primi siz belirleyin” demiş ancak oyuncular, “Bu maça prim istemeyiz” yanıtı vermişti.

Yayınlanma Tarihi:09:50,