SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Manisaspor karşısında güzel bir galibiyet (4-0) aldıklarını belirterek, Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile yapacakları derbide de aynı başarıyı elde etmek istediklerini söyledi.

Türk Telekom Arena’daki karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Yasaman, güzel goller attıklarını kaydederek, “Güzel bir hazırlık maçı gibi oldu, 4 gol attık. Pazara devamını istiyoruz. İnşallah galip geleceğiz. İki kupada da iddialıyız. Bu kupayı da almak istiyoruz” diye konuştu.

Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maça gitmeyi düşünmediğini bildiren Yasaman, “Ben gitmeyi düşünmüyorum ama başkan beraber gidelim derse gideriz. Seyircimiz gitmiyor. Seyircimizin olmadığı yerde biz de olmayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Yasaman, bir gazetecinin “Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Galatasaray şampiyon olursa alkışlayacağını söyledi. Fenerbahçe şampiyon olursa siz alkışlar mısınız?” şeklindeki sorusunu, “İçimiz kan ağlayarak alkışlarız” şeklinde yanıtladı.

Hamdi Yasaman, hastaneye kaldırılan kulüp başkanı Duygun Yarsuvat’ın önemli bir rahatsızlığının olmadığını da sözlerine ekledi.

– Dürüst: “Derbinin sportmence geçeceğini ümit ediyorum”

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst ise Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluk hedeflediklerini vurgulayarak, “Maça da o amaçla çıktık ve farklı bir skor elde ettik. Bu yarışta bu skora ihtiyacımız vardı. Artık hafta sonundaki derbi maça odaklandık” diye konuştu.

Fenerbahçe ile oynayacakları derbinin sportmence geçmesini dileyen Dürüst, şunları kaydetti:

“Bu, Fenerbahçe ile oynayacağımız ilk ya da son derbi olmayacak. Biz oraya keyifli bir şekilde gideceğiz. İnşallah iki taraf için de iyi bir oyun olur. Sportmence geçeceğini ümit ediyorum. Her zaman oranın havası başka olur. O havanın sonunda da galip gelmek için gidiyoruz ama bir maçta şampiyonluk alınmıyor. Önümüzde daha çok maç var.”