SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Çakır’a Yıldırım freni

MHK derbiyi Cüneyt Çakır'a yönettirmeyi planlıyordu. Ancak Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'ın, " Derbiye Çakır'ı verirler" sözleri üzerine Fırat Aydınus'u da gündemine aldı.

Güncellenme: 09:26, 03/03/2015
Cüneyt Çakır’a Yıldırım freni

AMK GAZETE

TÜRKİYE, şimdiden pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisine kilitlendi. Futbolseverlerin gözü, hafta boyunca maça doğru yaşanan gelişmelerde olacak. En çok tartışılan konulardan biri de zorlu mücadeleyi kimin yöneteceği. MHK, bu maç için çok önceden planlamasını yapmış, Cüney Çakır ismini belirlemişti. Türk futbolunun uluslararası alanda en önemli hakemi olan Çakır’ı derbiyi atamayı düşünen MHK, böylece tüm tartışmaların önüne geçmeyi planlıyordu. Ancak geçen hafta Aziz Yıldırım’ın yaptığı bir açıklama, planları bozdu.

PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANACAK

Akhisar maçında Özgür Yankaya’nın hataları sonrası MHK’yi sert sözlerle eleştiren Yıldırım, “Şimdi derbiye Cüneyt Çakır’ı verirler” demişti. İşte bu durum, hakem komitesini zor bir seçimle baş başa bıraktı. Eğer kurul kararını değiştirmezse, Yıldırım haklı çıkacak ve hakemi önceden bildiği yorumları yapacak. Aksi bir durum ise, dev maça atanacak ismin bu zorlu görevi kaldıramayacağı tartışılacak. Hakemi perşembe günü açıklamaya hazırlanan MHK’nin yine Çakır üzerinde durduğu, ancak Fırat Aydınus’u da düşünmeye başladığı belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:09:23,