SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos Arroyo’yu o sözler bitirdi!

Arroyo, hocası Ataman ve yönetici Ural Aküzüm’e, “Kerem, Ender ya da Erceg beni ilgilendirmez. Ben ayrıcalıklıyım. 550 bin dolarımı vermezseniz, burada kalmam” dedi. Aldığı cevap, “Galatasaray tehdide ve şantaja boyun eğmez” oldu.

Güncellenme: 11:43, 03/03/2015
Carlos Arroyo’yu o sözler bitirdi!

Galatasaray Liv Hospital'ın Porto Rikolu yıldızı Carlos Arroyo ile yollar ayrıldı. Tecrübeli oyuncu tehditle parasını isteyince olanlar oldu…

Yönetim, “G.Saray'ı kimse tehdit edemez” dedi, yaşanan kriz mutsuz sonla noktalanırken, ayrılık kararını Ergin Ataman ve yönetim kurulu birlikte aldı. Gelin, Arroyo ile ipler nasıl koptu, her birlikte bakalım…

– Sakatlığı nedeniyle takımdaki yerini alamayan Arroyo, pazar günü Türkiye'ye döndü. Ancak kendisine haber verilmesine rağmen Anadolu Efes maçı için kampa gelmedi.

– Ekim ayında göreve gelen yönetim basketbolcuların ödemelerini her ay başında iki ay geriden ödüyordu. Dün Arroyo, 550 bin dolarlık alacağını talep etti ve “Ödemezseniz giderim” ifadesini kullandı.

“SENİN DİĞERLERİNDEN FARKIN YOK”

Arroyo, hocası Ergin Ataman ve yönetici Ural Aküzüm'e, “Kerem, Ender ya da Erceg beni ilgilendirmez. Ben ayrıcalıklı bir oyuncuyum. Paramı verin. Yoksa uçak biletimi aldım. Sabah uçar, Türkiye'den ayrılırım” restini çekti.

– Bu çıkışı bomba etkisi yarattı. Aküzüm, Arroyo'nun sözlerine, “Galatasaray şantaja ve tehdide boyun eğmez. Kerem de, Sinan da, sen de bizim için aynısın. Ayrıcalık yok. Galatasaray felsefesinde takımdaşlık ve savaşmak var” diye yanıt verdi.

– Ataman ile bu konuyu görüşen Aküzüm ile idareciler Carlos Arroyo ile yollarını ayırmaya karar verdi..

TAKIMIN DENGESİNİ BOZDU

Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Ural Aküzüm, Arroyo ile yolların ayrılmasının ardından GS TV'ye açıklamalarda bulundu ve Porto Rikolu oyuncunun bugüne kadar hak ettiği ücretleri aldığını söyledi.

Aküzüm, “4.5 milyon dolar aldı. Maalesef Arroyo, Ergin Ataman hocamızın verdiği rapora göre takım içi dengeleri bozacak şekilde davranmıştır. Takımdaşlık ruhu içinde rest çekmek ve tehdit etmek, “Uçak biletimi aldım, gidiyorum” gibi davranışları kabul edemeyiz. Galatasaray, formasına yakışan onurlu mücadelesini, ona inanan yürekli sporcuları ve büyük taraftarıyla sürdürmeye devam edecektir” dedi.

FIBA'YA GİDİYOR

Galatasaray ile yolları ayrılan Arroyo, konuyu FIBA'ya taşıyacak. Arroyo, diğer oyuncuların geriden gelen ödemelerinin kendisi için emsal teşkil etmeyeceğini de ifade etti.

G.SARAY POTADA NELER YAŞADI?

– 15 Kasım 2014: Kerem ve Ender Arslan'ın avukatları Galatasaray'ı icraya verdi ve iki oyuncu kadro dışı bırakıldı. Ancak bu olaya avukatlarının sebep olduğu ortaya çıktı ve ikili affedildi. – 19 Ocak 2015: Paralarını alamadıkları gerekçesiyle Galatasaraylı basketbolcular idmana çıkmadı. – 7 Şubat 2015: 6 aylık alacağı içeride olan koç Ergin Ataman twitter hesabından bu konuya dönük imalı bir mesaj paylaştı. – 8 Şubat 2015: Ergin Ataman soyunma odasında oyuncusu Göktürk Ural'ı uyarmak adına tokat attı. İki gün önce özür diledi.

Hürriyet