SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, İstanbul'a dönüş yolunda hocası ile durum değerlendirmesi yapan Başkan Aziz Yıldırım'ın, futbolculardaki düşüşe ve son iki haftada kaybedilen beş puana tepki gösterdiği, “Böyle gitmez. Takıma çeki düzen ver” dediği öğrenildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Torku Konyaspor deplasmanında alınan 1-1'lik sonuca çok sinirlendi, Teknik Direktör İsmail Kartal'a ilk kez tepki gösterdi.

Sezon başından bu yana Kartal'a her türlü desteği veren Başkan Yıldırım, dönüş yolunda hocası ile birlikte durum değerlendirmesi yaptı. Takımın son iki haftada kaybettiği beş puan nedeniyle İsmail Kartal'a ilk kez sert çıkan Yıldırım'ın, “Böyle gitmez. Takıma çeki düzen ver” dediği öğrenildi.

Trabzonspor ve Akhisar Belediyespor maçlarındaki puan kayıplarına rağmen Başkan Yıldırım teknik heyetin arkasında durmuş, şanssızlıktan yakınmıştı.

Bu karşılaşmalarda takımın iyi futbol oynadığını ve kaçan goller sebebiyle puan kaybı yaşandığını düşünen Yıldırım'da, son Konyaspor maçındaki oyunun büyük hayal kırıklığı yarattığı belirtildi.

Galatasaray derbisi öncesi takımın form durumunu beğenmeyen sarı-lacivertli kulübün başkanı bunu net bir dille İsmail Kartal'a dönüş yolunda ifade etti.

Başkan oynanan kötü futboldan dolayı tepkisini oyunculara da göstermiş ve uçakta kimseyle konuşmamıştı.

ESAS KAYIP AKHİSAR

Bu arada Fenerbahçe teknik heyeti ise Konya'daki beraberlikten çok hâlâ Akhisar Belediyespor maçındaki mağlubiyete üzülüyor.

Deplasman maçlarında her zaman kayıp olabileceğinin altını çizen teknik heyet, kendileri ve takım için sürpriz kaybın geçen hafta Kadıköy'deki Akhisar mücadelesi olduğunu belirttiler. O maçın etkisinin takım üzerinde sürdüğünü ve Konya maçına da tesir ettiği kaydedildi.

Başkan Yıldırım her fırsatta arkasında durduğu Teknik Direktör Kartal ile ilk kez ters düştü.

Yayınlanma Tarihi:08:14,