SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özerhun hakemden şikayetçi

Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, Türkiye Basketbol Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital'ı 77-75 yendikleri maçın hakemlerinin kötü bir yönetim sergilediğini söyledi.

Güncellenme: 13:07, 02/03/2015
Özerhun hakemden şikayetçi

Özerhun, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, sarı-kırmızılı takım ile oynadıkları maçın zor geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Zorlu mücadele oldu ama böyle olacağını tahmin ediyorduk. Çünkü bu maçtan sadece iki gün önce Avrupa Ligi’nde Laboral Kutxa ile son derece kritik ve yorucu bir maç oynadık. Laboral Kutxa maçının yorgunluğunu burada hissettik. Baştan sona çekişmeli geçen bir karşılaşma oldu. Heyecanlı bir mücadele oldu. Son bölümde bizi rahatlatabilecek özellikle faul atışlarını kaçırmamız zor anlar yaşamamıza neden oldu ama yine de maçtan galip ayrılmayı bildik.”

Karşılaşmanın hakemlerinin iki takım aleyhine de hatalı kararlar verdiğini savunan Özerhun, “Maçın hakemleri, bu maça hiç yakışmayacak düzeyde bir performans ortaya koydular. Her iki takımın da aleyhine hatalı düdükler çalarak oyunun kontrolünü kaybettiler. İki Avrupa Ligi takımının maçında daha kaliteli bir yönetim gösterilmeliydi” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:06,