SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Sezon başında Monaco’dan Manchester United’a kiralık olarak gelen ancak bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Radamel Falcao’nun takımdaki geleceği bu hafta belli oluyor.

Kolombiyalı golcünün menajeri Jorge Mendes, Manchester United yönetimi ile bir görüşme yaparak, Falcao’nun gelecek sezon takımda düşünülüp düşünülmediğini soracak. Haftalık 265 bin pound ücret alan yıldız futbolcunun Manchester United’da kalmak istediğini yöneticilere iletecek olan Mendes, kulübün bu konudaki fikrini alacak. Falcao’yu gelecek sezon da takımda tutmak isteyen İngiliz ekibinin yöneticileri ise 29 yaşındaki futbolcudan ücretinde indirim yapmasını isteyecek.

Futbolcunun 45 milyon Euro’yu bulan bonservis bedeli de Manchester United yönetimini kara kara düşündürüyor. Sezon sonuna kadar Falcao’dan beklenen verimin alınamaması durumunda risk almak istemeyen yöneticiler, yeni sezonda da golcü futbolcuyu kiralık olarak karosuna katmanın hesaplarını yapıyor.

Geçen sezonun yarısını sakat olarak geçiren Falcao, artık fizik olarak tam hazır duruma geldi. Ancak sakatlıktan kurtulmasına rağmen Manchester United’da sergilediği performans nedeniyle eleştirilen Kolombiyalı futbolcu, eski günlerini mumla arattı. Son dönemde özgüveni eksik bir golcü profili çizen Falcao, menajer Louis van Gaal tarafından da sık sık yedek kulübesine çekildi.

Oynadığı son dört maçta da rakip fileleri havalandıramayan Falcao’nun Manchester United’da oynadığı 23 maçta 6 golü bulunuyor.