SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool zaferi pahalıya patladı

2 Mart 2015

Balıkesir maçı kağıt üzerinde kolay ama reelde zor bir maçtı. Avrupa’nın en formda takımlarından birine karşı 120 dakikalık müthiş bir mücadele verilmişti, üstüne bir de çok önemli bir zafer kazanılmıştı. Yani fiziksel yorgunluğun yanına motivasyon kaybı da eklenebilirdi.

Ne de olsa Balıkesir ligin dibindeyer alan ve kümede kalma şansı çok az bir rakipti. Ama futbolda çantada keklik maç olmadığı başlama düdüğüyle bn kez daha anlaşıldı. Oyunun başlarında ummadık anlarda birkaç kez Beşiktaş kalesini yoklayan konuk ekip kolay kolay teslim olmayacağının sinyalini veriyordu.

Yerleşik Balıkesir defansını aşmakta zorlanan siyah-beyazlılar, Gökhan Töre’nin içe katetmeleriyle birşeyler yapmaya çalışıyordu. İşte bu anlarda penaltı düdüğü geldi. Halis Özkahya 2-3 dakika öncesinde es geçtiği kararı bu kez vererek beyaz noktayı gösterdi. Penaltı eksperi Demba Ba kurbanları arasına Vukovic’i de ekledi.

Bu gol Beşiktaş’ı rahatlattı. Çünkü zaman ilerledikçe siyah-beyazlıların stres ivmesi yükselecek ve bu da işleri onlar için zorlaştıracak gibi duruyordu.

İkinci yarının başındaki şok Balıkesir golü Kara Kartal’ı tam krize sokacakken sahneye Opare çıktı. Ganalı sol bek Liverpool maçındaki performansının tesadüf olmadığını gösterdi.

Bu, sadece attığı golle alakalı değil.Sağ bek diye alınmıştı ama Beşiktaş’tv savunmanın sol tarafındaki yıllardır süregelen soruna ilaç gibi geldi. Kara Kartal’ın en büyük sorunu olan maçı kopartamama hastalığı bir kez daha nüksetti. Gökhan Töre olmaması gereken yerde yapmaması gereken bir müdahale gerçekleştirdi. Penaltıda eşitliği bulan konuk ekip altın değerinde 1 puan kazandı, Beşiktaş ise tarifi mümkün olmayan 2 puan kaybetti.

Balıkesir, G.Saray’dan sonra bir büyük sürpriz de siyah-beyazlılara yaptı. Dünkü maçın özeti Liverpool zaferi Beşiktaş’a pahaya patladı. Belli ki Türkiye’yi ayağa kaldıran perşembe gecesi Bilic ve öğrencilerinde anlaşılmaz bir rehavet yaratmış.

Siyah-beyazlı camianın tüm keyfi kaçtı. Derbinin sonucu Beşiktaş için artık bir kat daha önem kazandı. Bu arada Sosa’daki düşüş en az Opare’deki yükseliş kadar dikkat çekici… Olcay’ı ise hiç konuşmuyorum bile…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek