SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'de zirveyi yakından ilgilendiren Fenerbahçe – Galatasaray derbisine 6 gün kala, sarı-kırmızılıların 2. Başkanı Hamdi Yasaman ilginç bir çıkış yaptı.

Başkan Duygun Yarsuvat, Kadıköy'e gitme kararı alırken G.Saray'ın 2 numarası derbiye gitmeyeceğini söyledi. Hürriyet’te yer alan habere göre, “Yönetimi olarak Kadıköy'e gidecek misiniz” sorusuna Yasaman, “Kadıköy'deki derbiye gitmeyi düşünmüyorum. Çünkü ben Kadıköy'e gitmeyi güvenli görmüyorum. Orada G.Saray'a kötü ve küfürlü tezahüratın olacağını biliyorum. Zevk almayacağım bir şeye neden gideyim” ifadelerini kullandı.

TRİBÜN NEFRET İSTİYOR

Tribünlerin barış değil nefret istediğini belirten Galatasaray'ın 2 numarası “Futboldaki atmosferi yumuşatmak, kulüpler arasındaki şiddeti ve nefreti azaltmak lazım. Ama şu anki ortam böyle değil. Türkiye'deki politik ortam da nefret hislerini öne çıkardı. Hepimiz bir şeylerden nefret ediyoruz. Bu spora da, futbola da yansıdı. Ayrıştık. Toplumun, ülkenin en büyük sorunu bu. Herkes birbirinden nefret ediyor. Önce bunu düzeltmek lazım” dedi.

HAKEM NE YAPSA KABAHATLİ OLACAK

Derbiler öncesi dostane mesajları hep kendilerinin verdiğini belirten Yasaman “Fenerbahçe yöneticileri ise derbiye 1 hafta kala çıkıp ‘Buraya istemediğimiz hakem giremez' mesajı veriyor. Yani bizim lehimize karar vermeyen hakem giremez, girerse de çıkamaz diyorlar. Atmosfer iyi değil. Başkan böyle konuştuğu içinde sahadaki hakem ne yapsa kabahatli olacak” diye konuştu.

Başkan Duygun Yarsuvat'ın Kadıköy'deki derbiye gideceğini belirten Yasaman, “Aziz Yıldırım ile de el sıkışıp maçı izlerler ise iyi bir görüntü olur. Aslında bunlar olması gereken doğru şeyler. Derbilerdeki seyirci yasağı ise Galatasaray kulübü olarak bizim hoşumuza gitmeyen bir konu” yorumunu yaptı.

Yayınlanma Tarihi:08:14,