SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, Fenerbahçe Ülker karşılaşmasının ardından, iki takımın da çok kötü basketbol oynadığını ifade etti.

İki ekibin de iyi mücadele etmesine rağmen istediklerini sahaya yansıtamadıklarını anlatan Sarıca, “Basketbol adına hatalarla dolu bir maçtı. Çok fazla basit hata yaptık. Sezonun en kötü performanslarından biriydi. Savunmadaki direncimiz iyiydi sadece. Kötü oynamamıza rağmen maçı kazanacak bir bölüme getirdik ama galip gelemedik. 48 saatten az bir süre sonra Avrupa maçımız var. Bununla ilgili konsantrasyon kaybımız da vardı” ifadelerini kullandı.

FIBA Avrupa Kupası’nda Lietuvas Rytas ile yapacakları maç öncesi, Fenerbahçe Ülker mücadelesini dün oynamak için Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvurduklarını ancak bu taleplerinin kabul görmediğini belirten Sarıca, “Fenerbahçe Ülker de cuma günü maç yaptığı için pazar oynamak istemedi. Onlar da haklı. Fenerbahçe Ülker’in kadro derinliği iki kulvar için daha müsait olduğu için adil olan pazar oynanması olabilirdi. Daha erken bir saatte de oynanabilirdi. Biz de bununla ilgili bir başvuru yaptık ama maalesef kabul olmadı” değerlendirmesinde bulundu.