SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yıldızı veda etti

Galatasaray Liv Hospital'ın Porto Rikolu yıldızı Carlos Arroyo, parasını alamadığı gerekçesiyle kulüpten ayrıldığını açıkladı.

Güncellenme: 17:34, 02/03/2015
Galatasaray’ın yıldızı veda etti

Galatasaray’da yaşanan ekonomik kriz, bir yıldızın elden kaçmasına neden oldu. Galatasaray Liv Hospital’ın Porto Rikolu gardı Carlos Arroyo, alacaklarını neden göstererek kulüpten ayrıldığını duyurdu.

Resmi Facebook hesabından, menajerlik şirketinin yaptığı açıklamayı paylaşan Arroyo, şu ifadeleri kullandı:

“Yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle paramı alamadığım için Galatasaray’dan ayrılmaya karar verdim. Aldığım bu kararı sizlere açıklamanın ne kadar zor olduğunu anlatamam. Muhteşem taraftarımıza veda edeceğim için çok üzgünüm.

Ayrılık kararını uzun ve dikkatli bir şekilde düşündükten sonra aldım. Kulübün finansal durumundaki belirsizlik nedeniyle kulüpte daha uzun süre kalamayacağıma karar verdim. Buradan tutkulu Galatasaray taraftarına çok teşekkür ediyor. Üç yıl boyunca bana güvendiler ve büyük sevgi gösterdiler. Her zaman kalbimde yer alacaklar.

Ayrıca hocamız Ergin Ataman’a da teşekkür ediyorum. Onunla birlikte unutulmaz yıllar geçirdik. Kariyerime kattıkları için kendisine de ömür boyu minnet duyacağım. Son olarak takım arkadaşlarıma da teşekkür ederim. En zor zamanımda bana destek oldunuz. Sizi çok özleyeceğim.”

GALATASARAY CEPHESİNDEN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü’nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, Galatasaray Liv Hospital’ın porto Rikolu oyun kurucusu Carlos Arroyo’nun takımdan ayrılma kararının resmi olarak kendilerine ulaşmadığını ancak yine de bekledikleri bir gelişme olduğunu söyledi.

Ural Aküzüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Carlos Arroyo’nun sözleşme fesih kararı bize resmi olarak ulaşmadı ama son dönemde yaşananların ardından böyle bir gelişmeyi bekliyorduk” dedi.

Porto Rikolu oyuncunun ödemeler konusunda kendisine ayrıcalık istediğini aktaran Aküzüm, şöyle konuştu:

“Arroyo, takım arkadaşlarından farklı muamele görmesi gerektiğini ve başka oyuncuların nasıl bir ödeme planı olduğunun kendisini ilgilendirmediğini söyledi. Eğer tüm alacakları ödenmezse, yarın sabah 06.30 uçağıyla döneceğini bize iletti. Biz kulüp olarak tehdide boyun eğmeyiz. Bir oyuncunun, kulübüne karşı duruşuna da dikkat etmesi lazım. Zaten kulüpte futbol dahil birçok branşta ödemeler gecikmeli olarak yapılabiliyor. Arroyo ise hiçbir şekilde gecikmeli ödemeyi kabul etmediğini söyledi. Tüm oyuncularım mevcut takvimi kabul etti ama o etmedi. ‘Benim paramı ödeyeceksiniz’ dedi. Hukuken haklı ancak takımdaşlığa uymayan bir tutum.”

Yayınlanma Tarihi:16:37,