SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor beraberliği sonrası dünkü idmanda Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, futbolcularına sert uyarılar yaptı.

Kartal, oyuncularına Türkiye'nin en iyi ortamında çalıştıklarını, paralarını zamanında aldıklarını hatırlattı. Sarı lacivertlilerin hocası, “Bu takım şampiyon olacak. Türkiye'nin en iyi kulübünde oynuyorsunuz. Bu camia sizden sahaya çıkıp yüreğinizi ortaya koymanızı ve beklentileri karşılamanızı bekliyor” dedi.

Fenerbahçe'nin eleştirilen hocası sözlerini, “Hayatta da futbolda da hatalar her zaman olacak. Ama artık hata kotamız doldu. Artık basit goller yemeyeceğiz, yakaladıklarımızı atacağız” diye bitirdi.

GOLCÜLERE UYARI

Fenerbahçe'nin hocası İsmail Kartal, rejeranasyon idmanı yapan golcülerle de özel bir toplantı yaptı.

Emenike, Sow ve Kuyt ile bir araya gelen Kartal'ın ilk sorusu, “Sorun ne” oldu. Golcüler, “Sorunumuz yok” yanıtı verdi. Sarı-lacivertli teknik adam şu sözleri söyledi:

“Artık toparlanacaksınız. Üzülmeyin. Bir an önce başınızı kaldırın ve en iyi yaptığınız şeyi yapın. Yani gol atın. Milyonlarca insan size güveniyor. Önümüzde büyük hedefler var. Kaçırdığınız goller artık şanssızlık boyutunu aştı. Toparlanacak ve fırsatları kaçırmayacaksınız. Sizden pazar günkü derbide patlama bekliyorum.”