SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA takımlarından Oklahoma City Thunder’ın Türk yıldızı Enes Kanter, NBA’de dün gece oynanan Oklahoma’nın Lakers’ı 108 -101 mağlup ettiği maçın sonrasında DHA’ya açıklamalarda bulundu. Oklahoma City Thunder-LA Lakers maçında ilk beşde başlayan Enes Kanter “double-double” yaparak karşılaşmayı 16 sayı ve 15 rebound ile bitirdi.

“Hedefimiz kesinlikle play-offlar”

Açıklamalarına transferi ile alakalı başlayan Enes Kanter “Takas olmayı çok istiyordum ve bunu medya aracılığı ile dile getirmiştim. Takasların son günü hatta son dakikalarında Oklahoma’ya takas oldum. NBA’in en iddialı takımlarından birisine geldiğim için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Oklahoma City Thunder ile bu sene ki hedeflerinin playofflara kalmak olduğunu belirten Kanter “Hedefimiz kesinlikle play-offlar. Şuan için bazı yıldız oyuncularımız sakat, yakında takıma dönecekler. Play-offlara kalırsak ben çok başarılı olacağımıza inanıyorum . Bu yaz serbest oyuncu olacağım, burada kalıp şampiyonluk yaşamayı çok isterim.” dedi.

Scott Brokks “Enes bize çok güç kattı”

Oklahoma City Thunder’in Baş Antrenorü Scott Brooks ise Enes’in performansından ve takıma katkısından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Brooks “Enes’in takıma katılması bizi ofansif ve defansif yönden daha güçlü yaptı. Enes çok iyi bir karaktere sahip bir oyuncu. Kendisi ve takım arkadaşları ile çabuk kaynaştılar. Pota altı olsun,orta şutlar, serbest atışlar ve ribauntlarda çok etkili oyunu çok yönlü oynayabilen bir oyuncu. Onun gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.