SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk 11’de başlamaz

KADIKÖY'DE Akhisar'a yenilerek liderlik fırsatını kullanamayan Fenerbahçe, Galatasaray'ın aldığı galibiyet sonrası dün Konya'yı deplasmanda kesinlikle yenmeliydi.

Maç öncesi liderle aradaki puan farkı 5'e çıkmış, yani şampiyonluk iddianı sürdürmek için 3 puan alman şart. Ancak kadroyu görünce büyük bir şok yaşadım. Gökhan, Bekir, Egemen, Kadlec, Selçuk, Mehmet Topal… Bu saydıklarımın hepsi savunmacı. Hatta Meireles'i de ön libero olarak düşünürsek tam 7 defansif oyuncuyu içinde barındıran bir 11 sürmüş İsmail Kartal sahaya…

Yahu, rakip Chelsea değil, Konyaspor… Onlar ligde kalma savaşı veriyor, sen şampiyonluk mücadelesi. Korkaklık mı, temkin mi anlayamadım. Bu kadar savunmacı bir kadroyla oynarsan topu nasıl ileri taşıyacaksın? Zaten taşıyamadın da.

BÖYLE kadro olmaz. Selçuk Şahin'in ilk 11'de ne işi var? Emre Belözoğlu eğer kadrodaysa ilk 11'de oynamalıdır. G.Saray derbisini düşünerek Emre'yi yedek bırakamazsın. Önce Konya'yı yeneceksin ki, derbiye daha iddialı çıkasın.

Emre yokken Fenerbahçe sanki 10 kişi oynuyor. Diego geldiğinden beri ortalarda yok. Hala bu takıma nasıl monte edilemez anlayamıyorum. Takım ileri top taşıyamıyor. Kulübede Emre ile Diego var. Tezata bakar mısınız? Diyelim yanlış kadro seçimiyle maça başladın, ilk 45 dakikadaki durumu görünce bu ikiliyi neden oyuna almazsın?

KOCA 45 dakika Fenerbahçe takımı kaleyi bulan şut çekemez mi? Geçen hafta Akhisar maçında da öyleydi. Akhisar maçında 20 şut atmışsın, 5'i kaleyi bulmuş. Bu takım idmanlarda gol çalışması yapmıyor mu?

FENERBAHÇE'NİN Egemen dışında ayakta kalan tek futbolcusu yoktu. Yediği gol kaleci Mert'e yakışmadı. Forvetler, ortada yok. Kısacası Fenerbahçe dün teknik heyeti başta olmak üzere her hattıyla sınıfta kaldı. Bu 2 puanı çok arayabilir.

GALATASARAY'LA aradaki fark 4'e çıktı. Yani derbiye Galatasaray sakin, Fenerbahçe kazanmak zorunda olarak çıkacak. Kadıköy'de kazansa bile Fenerbahçe rakibini geçemeyecek. Bu da şu anlama geliyor: Haftaya Fenerbahçe ligdeki kader maçını oynayacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek