SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’nın ulusal demiryolu taşımacılığı şirketi Trenitalia’nın hızlı tren ağı Frecciarossa, resmi sponsorlarından biri olduğu AS Roma’nın teknik direktörü Rudi Garcia ve futbolcularını reklam filminde oynattı.

Filmin başında Garcia, bir trenin toplantı vagonundaki ekranda beliren saha düzeniyle, Kaptan Francesco Totti, Douglas Maicon ile sezon başından beri sadece 4 dakika forma şansı bulabilen Salih Uçan ve bir diğer genç oyuncu Leonardo Paredes’e taktikler veriyor.

“Bu maç bizim için belirleyici olacak” diyen Garcia, “Maicon, sen savunmaya yardım edeceksin. Kimse kaleye yaklaşmamalı” emrini verdikten sonra, “Elbette Mister (İtalya’da futbolcular teknik direktörlere bu şekilde sesleniyor). Ben hallederim” diyen Maicon, vagonun kapısından içeriye girmek isteyen birisini engelliyor.

Bunun ardından Garcia, Juan Manuel Iturbe’ye, hızlı trene atıfta bulunarak, saha kenarından saatte 300 km hızla ilerlenmesi gerektiğini tembihliyor. Iturbe ise “Tabii Mister. Aynen Frecciarossa gibi” diyor.

Daha sonra Salih’e ve Paredes’e dönen Garcia, sahada sürekli hareket halinde olmalarını salık veriyor.

Daha sonra futbolcular yer kapmaca oynarken görülürken, arkadaşlarını örgütleyip amigoluk yapan Kaptan Totti, “Bu trende sadece bir amir (kondüktör) var” diye kendisini kastederek tezahürat yaptırıyor.

Bu sırada arkasından gelen, takımın asıl ‘amiri’ Garcia’ya yakalanan Totti neye uğradığını şaşırıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:20,