SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yediğimiz goller çok şanssız oldu”

PTT 1. Lig'de sahasında Adana Demirspor karşısında 3-0 öne geçtiği maçtan 3-3 eşitlikle ayrılan Kayserispor'da galibiyeti kaçırmanın üzüntüsü yaşanıyor.

Güncellenme: 15:05, 01/03/2015
“Yediğimiz goller çok şanssız oldu”

Kulübün basın sözcüsü Rıfat Pehlivan yaptığı açıklamada, ligin 22. haftasında konuk ettikleri Adana Demirspor’u yenerek ligin zirvesinde biraz daha rahatlamak istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirtti.

Maça iyi başladıklarını ancak daha sonra bireysel hatalar neticesinde kalelerinde art arda goller gördüklerini ifade eden Pehlivan, “Yediğimiz goller çok şanssız oldu. Bireysel hatalar oldu. Takımımızın genel anlamda oyun düzeni iyiydi, rakibe top göstermedik. Maalesef futbolda bu durumlar var, bazen oluyor. Nasıl oldu biz de anlayamadık. 3-0 öne geçtiğimiz maçı bireysel hatalar nedeniyle yediğimiz gollerle berabere tamamlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Yol kazası oldu, olmayacak goller yedik” diye konuştu.

Bucaspor ile gelecek hafta yapacakları maçla yeniden çıkışa geçmeyi hedeflediklerini belirten Pehlivan, “Bu beraberliği yine deplasmanda 3 puan alır ve telafi ederiz. Halen lideriz, puan farkını yine koruduk. Taraftarlarımız çok iyiydi, onlara teşekkür ediyoruz. İyi bir taraftar topluluğu vardı. Onlara 3 puan hediye etmek isterdik ama olmadı. Rakip takım, 3-3’ü bulunca son 15 dakika yerden kalkmadı. Maalesef 75. dakikadan sonra hiç oyun oynanmadı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:24,