SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında konuşan Sinan Engin, Fenerbahçe’nin Nijeryalı futbolcusu Emmanuel Emenike’yi ağır sözlerle eleştirdi.

Sinan Engin, Emenike için “İhanet ediyorsun… Seni zengin eden futbola, saha sahip çıkan İsmail Kartal’a, başkanına, yönetimine ihanet ediyorsun” ifadelerini kullandı.

Sinan Engin açıklamaları şu şekilde:

“Yazıklar olsun Emenike’ye. Ne oldu buna ya? Ya Emenike, bu ne biliyor musun? Senin bu yaptığın nedir biliyor musun? Hani fakirlikten gelirsin ve daha sonra çok zengin olursun, havaya girersin… Arkadaşlarını falan tanımazsın, işte sen böylesin. 10 bin liraya oynarken, bir anda ayda 250 bin avroya oynuyorsun. Nerede eski Emenike? Sana vuruyorlar, düşüyorsun. Seni eskiden 3 kişi düşüremiyordu. Senin en büyük silahın buydu. Senin Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu gibi yaratıcı oyuncu özelliklerin yok. Senin fizik gücün iyi olursa top oynarsın. Büyüdün, zengin oldun havaya girdin. İhanet ediyorsun… Seni zengin eden futbola, saha sahip çıkan İsmail Kartal’a, başkanına, yönetimine ihanet ediyorsun”