SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Rakip dinlenmiş olsaydı…’

Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Beşiktaş maçının ardından rakibin maçın ilerleyen bölümlerinde oyundan düşeceğini bildiklerini söyledi.

Güncellenme: 23:17, 01/03/2015
‘Rakip dinlenmiş olsaydı…’

Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise sözlerine Beşiktaş’ı UEFA Avrupa Ligi’ndeki Liverpool galibiyeti nedeniyle kutlayarak başladı.

“Süreç içinde uluslararası alanda sonuç olarak sıkıntı yaşadığımız bir dönemde Beşiktaş tekrar konuşulmamızı sağladı. İnanıyorum ki sonuna kadar da gidecekler” diyen Özdeş, şöyle devam etti:

Maçtan önce oyuncularımla Beşiktaş’ın 14 günde 5. maçını oynayacak olmasından dolayı maçı 90 dakika tutmamız gerektiğini paylaştım. İlk yarıda oldukça disiplinli oynadık. Ceza alanı içinde kalabalık olduğumuz bir pozisyonda penaltıyla yenik duruma düştük. Oyuncularıma maç sonuna kadar disiplinli oyunu sürdürmemiz gerektiğini ve dakikalar ilerledikçe Beşiktaş’ın düşeceğini söyledim. Bu doğal bir süreç. Hele ki Liverpool maçından sonra aynı kadroyla oynamaları dezavantajdı. Biz bunu avantaja çevirelim istedik, yine basit bir gol yedik. 2-2’den sonra maçı çevirebilecek kontrataklar bulduk. Şansımız yanımızda olsaydı buradan 3 puanla ayrılabilirdik. Bir puan aldık bizim için kazanç diye düşünüyorum. Beşiktaş dinlenmiş olsaydı bizim için çok daha zor olabilirdi.

Özdeş, kendisiyle beraber takımın 5 maç kaybettiğini ve bu karşılaşmaların 1-0 sonuçlandığını hatırlatarak, “3 maç da rakibimiz olacak takımlarlaydı. Şimdi önümüzde hedeflediğimiz takımla sahamızda oynayacağız. Üzerimizdeki takımların Balıkesir’e geleceğini düşünürsek artık içeride de kazanmaya başlamamız lazım. Umuyorum bunu gerçekleştiririz. Umarım Çaykur Rizespor’u sahamızda yener, ikili averajı elde ederiz ve bu yarışa tutunuruz. Yıl sonunda da ligi istediğimiz yerde bitiririz diye ümit ediyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:31,