SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya 1. Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden ekonomik sorunlar yaşayan Parma’nın, Genoa ile yapacağı maç ertelendi.

İtalya Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Parma’nın yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle Genoa ile yarın oynayacağı lig maçının erteleneceği belirtildi.

Federasyon Başkanı Carlo Tavecchio Tavecchio, Parma’nın geçen hafta Udinese ile yapacağı lig maçının da aynı nedenle ertelendiğini hatırlatarak, “Parmalı futbolcuların moralini düşünerek maçın ertelenmesi kararını aldım ama bunu her pazar yapamam” ifadesini kullandı.

Sezon başından bu yana kulüpten maaşını alamayan Parmalı futbolculardan Alessandro Lucarelli, daha önce İtalyan basınına yaptığı açıklamada, bu haftaki maçın ertelenmemesi halinde eyleme giderek sahaya çıkmayacaklarını ve hükmen 3-0 yenilgiyi kabul edeceklerini belirtmişti.

Son yıllarda içine girdiği ekonomik krizden kurtulamayan İtalyan kulübünün 197,5 milyon avro borcu bulunuyor. Kulüp son olarak sahipleri Tomasso Ghirardi ve Arnavut iş adamı Rezart Taçi tarafından Rus enerji firması Gazprom’a yakınlığıyla bilinen, danışmanlık hizmeti veren Slovenya ortaklı Mapi Grup’a bir avroluk sembolik bedelle satılmıştı. Parma’nın gereken ekonomik şartları yerine getirememesi halinde alt lige düşürülebileceği vurgulanıyor.