SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu 8. haftasının en değerli oyuncusu (MVP) İtalya’nın EA7 Emporio Armani takımından Samardo Samuels oldu.

Top 16’da F Grubu’nda yer alan EA7 Emporio Armani’nin deplasmanda Rusya’nın Nizhny Novgorod ekibini 85-76 mağlup ettiği maçta Samules, 36 sayı ve 9 ribauntla galibiyette başrolü oynadı. 47 indeks puanına ulaşarak bu sezonun en iyi, Avrupa Ligi tarihinin ise 3. en iyi performansını sergileyen Jamaikalı oyuncu, haftanın MVP’si olmaya hak kazandı.

Haftanın en iyi 2. basketbolcusu, Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız Telekom’dan Boban Marjanovic oldu. E Grubu’nda Real Madrid’in Kızılyıldız Telekom’u 85-61 mağlup ettiği maçta 21 sayı, 13 ribaunt ve 3 blokla oynayan Marjonovic, turnuvada 4. kez üst üste “double-double” yaparken, sezonun en iyi oyuncusu listesinde de ilk sıradaki yerini korudu.

ALBA Berlin’in Barcelona’ya uzatmalarda 92-82 yenildiği maçta Alman temsilcisi adına 20 sayı, 7 asist ve 6 ribauntluk bir performans sergileyen Alex Renfroe ise 30 indeks puanıyla haftanın en iyi 3. basketbolcusu oldu.

Yayınlanma Tarihi:14:29,