SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, takımın önemli oyuncuları Fernandao, Josue ve Ozan Tufan ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Josue ve Fernandao’yu takımda tutmak istediklerini belirten Bölükbaşı, şunları söyledi:

“Sezonun bitmesine uzun bir süre var. Fernandao’nun ailesi geldi. Şu an hepsi mutlu. Her iki oyuncunun transferiyle ilgili çalışmalar başlattık. Fernandao ve Josue takımda kalmak istiyor. Şimdi kulüpleriyle görüşüp anlaşmak istiyoruz. Onlarla oturup konuşucağız. Eğer ilgiliyi görebilirsek, kulüpleriyle rakamlarda anlaşırsak transferleri sonuçlandırmak istiyoruz. Biz ara transfer döneminde transfer yapmadık, futbolcu da satmadık. Bir çok futbolcumuza transfer teklifleri vardı. Takımı bozmadık. Hedeflerimiz var. Önümüzdeki sene inşallah Türkiye’nin en iyi statlarından birisi olan stadımız tamamlanacak ve maçlarımızı orada oynayacağız. Biz büyük bir camiayız. Artık şampiyonluklar görmemiz gerektiğine inanıyorum. O şampiyonlukları da yıldız oyuncularınızı satmazsanız elde edebilirsiniz. Altyapımız çok güçlü. Oradan da gelecek oyucularımız var. Önümüzdeki dönem yabancı sınırlaması da kaldırılıyor. Şu an bir çalışmalara başladık. Gelecek sezona en iyi takımı hazırlamak istiyoruz. Zaten iyi bir takımımız var. Yapacağımız takviyelerle ses getireceğiz.”

Recep Bölükbaşı, Bursaspor Kulübü olarak yeni sezonda uygulanacak 14 yabancı hakkını kullanmayı düşünmediklerini, bunun yerine altyapıya biraz daha eğilerek onlarla başarıyı yakalamak istediklerini vurguladı.

“OZAN TUFAN’A YURTDIŞINDAN TEKLİF GELMEDİ”

Sezon başında adı birçok takımla anılan Ozan Tufan ile ilgili de konuşan Bölükbaşı “Ozan Tufan için yurtdışından bir teklif gelmedi. Menajerler zaman zaman ‘teklif getirelim mi?’ diyorlar. ‘Getirin’ diyorum. Bursaspor camiasını, bizleri gerçekten heyecanlandıracak bir rakam olursa, o futbolcunun da Avrupa’da daha iyi gelişmesi, daha iyi yere gelmesini düşünerekten, karşılıklı görüşerek verebiliriz. Bizim bundan sonra Bursaspor olarak aynı Porto gibi altyapıya önem veren ve satan takımlar gibi olmamız lazım” yanıtını verdi.