SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankara’da oynanan Gençlerbirliği ve Sivasspor karşılaşması sonrasında açıklama yapan Başkan İlhan Cavcav, 19 Mayıs stadını eleştirerek Başbakan’a çağrıda bulundu.

Ankara 19 Mayıs Stadı’nın yıkılarak yerine başka bir stat yapılması konusunu hatırlatan Cavcav, Ankara’nın stat konusunun bir an evvel halledilmesi gerektiğini belirterek, “Ankara’da iki takım aynı sahada mücadele ediyor. Birçok ile stadyum yapıldı. Ama maalesef Ankara’da yapılmadı. Yapılacak mı? Yapılmayacak mı? En ufak bir teşebbüs yok. Başkent’e bu stadyum artık yakışmıyor. Özellikle Spor Bakanımız ve Başbakanımızdan Ankara’ya bir stat yapılması için, harekete geçmelerini temenni ediyorum” dedi.

Karşılaşmaya değinen Cavcav, şu ifadeleri kullandı: “Bu karşılaşma her iki takım için önemliydi. Sivasspor’dan daha çok Gençlerbirliği için. Fakat kazanacağımız bir karşılaşmadan saha koşulları nedeniyle 1 puanla ayrıldık. Çok gol kaçırdık ama karşılaşmaya bakıldığında 3 puan Gençlerbirliği’nin hakkıydı. Allah’a şükürler olsun, bir puan puan alamamaktan iyidir.”