SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 puanı hak ederek aldı

28 Şubat 2015

HANİ bazı maçlar vardır, oyun başladıktan birkaç dakika sonra sonucu kestirebilirsiniz. İşte dünkü maç da öyleydi. G.Saray o kadar hırslı ve istekli başladı ki maça, kazanacağını hemen belli etti. Büyük takımları diğerlerinden ayıran en belirgin özelliklerden biri, kanatları çalıştığı zaman durdurulmalarının zor olması. Dün Bruma ile Yasin kanatları öyle bir işledi ki, Erciyes savunmasının ayarını bozdular. Zaten gol de fazla gecikmedi. Umut'un attığı golde Erciyes kalecisi Zülküf'ün hatası olduğunu en baştan belirtelim. Tabii bu pozisyonda ofsayt itirazları vardı. Bıçak sırtı bir pozisyon. Santimler söz konusu olduğundan yardımcı hakemin kararına saygı duyuyorum.

ANCAK ilk yarıda yine ikinci yardımcı hakem Cevdet Kömürcüoğlu'nun G.Saray aleyhine kaldırdığı hatalı bir ofsayt bayrağı vardı ki, maçın kopma anı olabilirdi. Genele bakarsak hakem üçlüsü başarılı bir maç yönetti diyebiliriz.

DÜNKÜ maçta kritik kurtarışlar yapan Zülküf, Chedjou'nun attığı golde de yaptığı hatayla iyi performansını gölgeledi. Son dakikalarda gelen Sneijder golü de sarı-kırmızılılar adına kadayıfın üstündeki kaymak gibi oldu. Sonuç olarak G.Saray istediği 3 puanı hak ederek aldı.

MELO'NUN yokluğunda orta alanda sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı merak konusuydu. Şüphesiz G.Saray'ın en kilit oyuncularından biri Melo. Geçirdiği ameliyat sonrası uzun süre sahalardan uzak kalacak Brezilyalı yıldızın yerinde oynayan Hamit kusursuza yakındı. Eğer Hamit o bölgede dünkü gibi oynamaya devam ederse sarı-kırmızılılar şampiyonluk yarışında avantaj yitirmemiş olur. Burak'ın yokluğunda ise Umut hem ilk golü atarak kilidi açtı hem de etkili bir performans sergiledi.

ŞAMPİYONLUK yarışı demişken şunu da belirtmeden geçmeyelim. G.Saray Yönetimi'nin ne yapıp edip taraftarı stada çekmesi lazım. Beşiktaş-Liverpool maçı gösterdi ki taraftar nelere kadir. Ama Passolig dayatması sürdüğü sürece tribünlerin dolacağına da insanın inancı azalmıyor değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek