SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Moshoeu’den sevindirici haber!

Yaklaşık bir ay önce teşhis konulamayan bir hastalık nedeniyle hastaneye kaldırılan Güney Afrikalı eski futbolcu John Leshiba Moshoeu, taburcu edildi.

Güncellenme: 19:41, 27/02/2015
Moshoeu’den sevindirici haber!

Kariyerinin büyük bir bölümünü Türkiye’de geçiren ve bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen Güney Afrikalı eski futbolcu John Leshiba Moshoeu hastaneden taburcu edildi.

Annesi Reena tarafından Güney Afrika basınına yapılan açıklamada, Moshoeu’nin Johannesburg kentindeki Charlotte Maxeke Hastanesi’nden taburcu edildiği ve evinde istirahatte olduğu ifade edildi.

Ülke basınında Moshoeu’nin vefat ettiği yönünde yer alan iddiaları kesin bir dille yalanlayan Reena, “Böyle saçma dedikodular nedeniyle üzülecek birisi değilim. Aile olarak bu konuda konuşmak istemiyoruz ve onun için dua ediyoruz” dedi.

Türkiye’de, 1993-2003 yıllarında, sırasıyla Gençlerbirliği, Kocaelispor, Fenerbahçe ve Bursaspor formaları giyen 46 yaşındaki Moshoeu, yaklaşık bir ay önce teşhis konulamayan bir hastalık nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve durumunun ciddi olduğu iddia edilmişti.