SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Emenike taraftar yüzünden ayrılacak”

Fenerbahçe'de son haftaların en çok eleştirilen ismi olan Emmanuel Emenike'nin, taraftarın tavrından rahatsız olduğu ortaya çıktı. 

Güncellenme: 10:12, 27/02/2015
“Emenike taraftar yüzünden ayrılacak”

DIŞ HABERLER

Fenerbahçe’nin tartışılan golcüsü Emmanuel Emenike’nin kardeşi Ebuka, AfricanFootball.com sitesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Emenike’nin form düşüklüğünü taraftarın destek vermemesine bağlayan Ebuka “Taraftarın desteğini arkasında hissedemeyen futbolcunun başarılı olmasını bekleyemezsiniz. Son haftalarda kaçırdığı gollerin en önemli nedeni bu… Taraftarın olumsuz tepkisinden korktuğu için üzerinde büyük bir baskı var. Özellikle Akhisar Belediyespor maçında ıslıklanması, Emenike’yi yıktı” dedi.

Emenike’nin saha içinde takımı ve taraftarlar için her şeyini ortaya koyduğunu belirten Ebuka “Ancak taraftarlar bu durumu onu rencide etmek için kullanıyorlar. Emenike bu duruma çok üzülüyor. Morali çok bozuk… Taraftarın saygı duymadığı bir futbolcu kulüp tarafından da istenmiyordur. O zaman Emenike’nin ayrılmasına izin vermeleri gerekiyor” Nijeryalı golcünün taraftarların tepkisi nedeniyle takımdan ayrılmanın eşiğine geldiğini işaret etti.

Yayınlanma Tarihi:10:10,