SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tekvando takımı Mısır’a gitti

Tekvando takımı Mısır’a gitti

Tekvando Milli Takımı, Mısır Açık Turnuvası'na katılmak üzere Luxor'a gitti.

Türkiye Tekvando Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, 2016 Rio Olimpiyatları’na puan veren turnuva, 27 Şubat-1 Mart tarihlerinde Mısır’ın Luxor kentinde düzenlenecek.

Turnuva, yılın ilk G2 turnuvası olma özelliği taşıyor. Sporcuların, G1 turnuvalarına oranla 2 kat puan kazanma şansı elde edeceği organizasyonda, 60 ülkeden yaklaşık 500 tekvandocu mücadele verecek.

Türkiye, turnuvada 5’i erkek, 8’i bayan olmak üzere 13 sporcuyla temsil edecek. Antrenör Ali Şahin yönetimindeki milli takım kafilesinde erkekler 74 kiloda Servet Tazegül, 80 kiloda Yunus Sarı ve Burak Demir, artı 87 kiloda Ali Sarı ile Serdar Yüksel, bayanlar 46 kiloda Songül İlk, 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Hatice Kübra Yangın, 57 kiloda Dürdane Altunel, 62 kiloda İrem Yaman, 67 kiloda Kübra Kıyı ile 73 kiloda Cansel Deniz ve Şule Yılmaz bulunuyor.

Federasyon Başkanı Metin Şahin, turnuvadan iyi sonuçlarla dönerek, olimpiyatlara katılma yolunda puanlar toplamak istediklerini belirterek, “Sporcularımız, Yunanistan ve Bosna Hersek ile ülkemizde düzenlenen G1 sınıfı turnuvalarda iyi sonuçlar aldılar. Şimdi G2 sınıfında olan bir turnuvaya katılıyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Genç sporcularımızın da yer aldığı kafilemizin başarılı sonuçlarla ülkemize döneceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.