SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç, haftanın olaylarını değerlendirdiği konuşmasında Mustafa Denizli’ye ağır sözler söyledi.

Uluç, gazetenin internet sitesinde yaptığı soru-cevap şeklindeki konuşmasında teknik direktör ve Lig TV’de Maraton programı yorumcusu Denizli hakkında ‘Tam bir eyyamcı’ ifadesini kullandı.

İşte Hıncal Uluç’un Mustafa Denizli hakkında söyledikleri;

“Bütün görüntüleri elinde bulunduran yayın tekeli Maraton’u gene bu hafta izledim ne oluyor ne bitiyor diye. Çıldırdım ya! Orada Şansal gibi, Tümer gibi, Mustafa gibi adam oturuyor ve oyunun taktik – teknik tartışması yapılmıyor. ‘İki santim ofsayt mıydı, o pozisyon olur muydu, sarı kart çıkmalı mıydı, çıkmamalı mıydı.’ İki saat bunları konuşuyorlar.

Bilic sahaya çıkardığı takımda yaptığı birtakım işlerle herkesin aklını karıştırıyor. Bu konuşulup tartışılmıyor. Kimilerine göre Biliç, Beşiktaş’ı sattı. Bana sorarsan en doğru işleri yaptı. Ama görüşler bu kadar zıt olunca bunu bir tartışmak lazım. Bunlar tartışılmıyor. O zaman Mustafa Denizli sen orada niye oturuyorsun ya! O zaman oraya Erman Toroğlu ya da Marcus Merk’in yerine bir tane eski hakem Bülent Yavuz’u koyarlar. Yani hakem kararları tartışılacaksa oraya bir hakem lazım. Ne Tümer ne de Mustafa Denizli lazım. Mustafa Denizli’nin oturduğundan beri bir tane doğru dürüst teknik analizi yok. Yani Şansal zorluyordu aslında Beşiktaş maçı için ‘Hocam Liverpool maçı ne olur?’ dedi. Avrupa’ya karşı en iyi maçları oynamış hocalardan bir tanesi. Şöhret yapmış bu konuda. Sana bırakmış sözü. Al, anlat. Ama senin kafanda teknik direktörlük olunca, senin kafanda yeniden bir teklif alıp sahalara dönmek olunca o zaman ‘Ben kimseyi kırmayayım. Beşiktaşlılar gücenmesin, Fenerliler gücenmesin, Galatasaraylılar gücenmesin…’ diye düşünüyorsun. Mustafa Denizli orada tam bir eyyamcı. Ben 40 yıllık arkadaşımı tanıyamıyorum.