SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hakkında yakalama kararı çıkabilir

Hakkında yakalama kararı çıkabilir

Şampiyonluk kutlamaları sırasında bir trİbüne dönerek söylediği sözlerin "hakaret" içerdiği iddiasıyla açılan davada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2 yıl 8 aya kadar hapsi isteniyor. Aziz Yıldırım ve şikayetçi Sefa Kalya mahkemeye katılmadı... Mahkeme bir sonraki duruşmaya gelmemesi halinde Yıldırım hakkında "Yakalama Kararı" çıkarılacağı uyarısında bulundu. Aziz Yıldırım'ın ilk duruşmaya "mazareti nedeniyle" katılmadığı kayda geçti.

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında Genç Fenerbahçeliler (GFB) kurucusu Sefa Kalya’ya hakaret ettiği gerekçesiyle Aziz Yıldırım’ın yargılanmasına başlandı.

“CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ” Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapsi istenen Aziz Yıldırım ve şikayetçi Sefa Kalya katılmadı. Duruşmada tarafları avukatları temsil etti. Duruşmada söz alan Kalya’nın avukatı Serkan Sarıyaprak şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, Yıldırım’ın cezalandırılmasını talep etti.

“AZİZ YILDIRIM MAZERETLİ SAYILSIN” Aziz Yıldırım’ın avukatı Deniz Tolga Aytöre ise müvekkilinin işleri nedeniyle duruşmaya katılamadığını kaydederek, “Bir sonraki celse Yıldırım’ı hazır edeceğiz. Mazeretli sayılmasını talep ediyorum” dedi.

BİR SONRAKİ CELSE GEÇERLİ BİR MAZARETİ OLMADAN GELMEZSE… Mahkeme, Aziz Yıldırım’ın avukatının talebi doğrultusunda bu celse için mazeretli sayılarak gelecek celse duruşmada hazır edilmesine karar verdi. Mahkeme, bir sonraki celse geçerli bir mazeret olmaksızın Yıldırım’ın hazır edilmediği taktirde ‘yakalama emriyle’ duruşmaya getirileceğini belirterek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sefa Kalya’nın suç duyurusuna yer verildi. Söz konusu suç duyurusunda Yıldırım’ın 11 Mayıs 2014 tarihinde birden fazla kanal tarafından canlı olarak yayınlanan konuşmasını kesip GFB’nin olduğu tribüne dönerek sarfettiği sözlerin müşteki Kalya’nın onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte olduğu kaydedildi. Yıldırım hakkında “Hakaret” suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.