SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Futbolcuyu silahla tehdit ettiler

Futbolcuyu silahla tehdit ettiler

Novi Pazar soyunma odasını silahla basan taraftarlar, savunma oyuncusu Zarko Udovicic'e ölüm tehditleri savurdu.

DIŞ HABERLER

Sırbistan Süper Ligi’nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Novi Pazar takımının savunma oyuncusu Zarko Udovicic, FK Rad maçında penaltı kaçırdığı taraftarlardan ölüm tehdidi aldı.

Fanatik taraftarların çok olduğu liglerde sıkça rastlanan bu olayın, farklı bir tarafı vardı. Normalde sinirlendikleri futbolcuyu mail ya da telefon mesajı ile tehdit eden holiganlar, bu kez silahla soyunma odasını bastı. Yaklaşık 10 kadar Novi Pazar taraftarı, antrenman sonrası soyunma odasına gelerek Udovicic’e silah doğrulttu. 27 yaşındaki futbolcuyu öldürmekle tehdit eden holiganlar, daha sonra tesislerden ayrıldı. Bu olayın ardından büyük şok yaşayan Udovicic, şehirden ayrıldı.

Sırbistan Profesyonel Futbolcular Birliği Başkanı Mirko Poledica, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Holiganların bir futbolcuyu öldürmesini mi bekleyeceğiz? Beni asıl endişelendiren, Sırbistan Futbol Federasyonu’nun bu olaya tepki göstermemesi… Sessiz bir şekilde bekliyorlar. Futbolcuların hayatlarını güvenceye alacak adımlar atmaları gerekiyor. Bir sonraki sefere bir futbolcu ölebilir” dedi.