SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

80 İtalyan taraftar gözaltında!..

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Feyenoord-Roma maçı dolayısıyla Rotterdam'a gelen İtalyan taraftarların olay çıkarmaması için olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

Güncellenme: 21:01, 26/02/2015
80 İtalyan taraftar gözaltında!..

Hollanda polisi, UEFA Avrupa Ligi’nde bu akşam oynanacak Feyenoord-Roma maçı dolayısıyla Rotterdam’a gelen İtalyan taraftarların olay çıkarmaması için olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

Maçın oynanacağı Rotterdam kentine gelen 3 bin kadar Roma taraftarını Maas Nehri kenarında özel oluşturulan bir bölgede tutan polis, taraftarların şehir merkezine gitmesine izin vermedi.

Polis kordonu altında bekletilen taraftarlar daha sonra güvenlik önlemleri eşliğinde otobüslerle maçın oynanacağı De Kuip Stadı’na götürüldü. İtalyan taraftarlarla polis arasında zaman zaman bazı gerginlikler yaşanmasına rağmen büyük bir olayın meydana gelmediği bildirildi.

Kent merkezinde ve stat etrafında geniş güvenlik önlemleri alan Rotterdam polisine, yakın şehirlerden de takviye yapıldığı bildirildi.

Güvenlik güçleri, Amsterdam’a gelen 80 kadar İtalyan taraftarın ise güvenlik gerekçesiyle gözaltına alındığını ve maç saatine yakın stada götürüleceğini açıkladı.

İlk maçta aldığı 1-1’lik skorla avantaj elde eden Feyenoord’da, kulüp yönetimi de Rotterdam Merkez Garı’nda kulübün lisanlı ürünlerini satan mağazayı kapalı tuttu.

Feyenoordlu taraftarların, geçen hafta iki takım arasında Roma’da oynanan ilk maç öncesinde çıkardıkları olaylar büyük tepki çekmişti.

Hollandalı bir grup taraftarın Roma’nın Campo dei Fiori ve Piazza di Spagna meydanında çıkardıkları taşkınlıkta bazı tarihi eserlerin yanı sıra park halindeki araçlar ve çevre büyük zarar görmüştü. İtalyan polisi olaylara sebebiyet veren bazı taraftarları gözaltına almıştı.