SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Trabzon’a yakışır futbol oynayacağız”

Demir, “Bu karşılaşmanın kolay olmayacağının bilincindeyiz. Ancak futbolda hiçbir şey imkansız değil. Trabzonspor’a yakışır bir futbol ortaya koyacağız” dedi.

Güncellenme: 11:16, 25/02/2015
“Trabzon’a yakışır futbol oynayacağız”
Trabzonspor internet sitesine açıklamalarda bulunan Aykut Demir, daha önce uyum sorunu diye bir duruma inanmadığını ancak bunu Trabzonspor'da kendisinin de yaşadığına dikkat çekti.
Hep daha iyi olmak için çalıştığını belirten Aykut, “Yeni bir takım ve oluşumun içine gelmiştim. Zaman zaman sol bek mevkiinde değerlendirildim. Bunun arkasına sığınmak istemiyorum ancak oyun yapım olarak bu mevkide istediğim performansı ortaya koyamadım. Bu da beni kötü gösterdi. Adale sakatlığı yaşadım. Sonrasında döndüm ve tekrar bir sakatlık süreci daha geçirince ister istemez motivasyon kaybı oldu. Benim iyileşmem ve Ersun hocamızın gelişi kendi adıma her şeyi değiştirdi. Kendimi biliyorum. Neler yapabileceğimi biliyorum. Ersun hocanın stili de benim oyun yapıma uygun. Ersun hoca önde basmamızı istiyor. Stoperlerin oyun kurmasını istiyor. İlk geldiğinde benimle konuşup bu özelliklerin bende mevcut olduğunu ve çalışıp formamı almamı istemişti. Hiçbir zaman pes eden bir yapım yoktur. Çalıştım ve formamı aldım” diye konuştu.
Yapılan yağ ölçümleri sonucu birkaç kilo fazlasının olduğunu ancak çalışarak bu süreçte onları da verdiğini belirten Aykut, “Şu an itibariyle fiziksel olarak olabilecek en iyi noktadayım. Büyük hedeflerim var. Oynadıkça daha iyi olacağımı düşünüyorum. İnşallah goller de atmaya başlayacağım.” ifadelerini kullandı.
Napoli karşılaşmasında tribünlerin desteğini görünce tüylerinin diken diken olduğunu ifade eden Aykut Demir, maç içerisinde zaman zaman gözünü tribünlerden alamadığını itiraf etti. Trabzonspor'a geliş amaçlarından birisinin de bu atmosferi yaşamak olduğunu belirten Aykut, “Ben buraya Trabzonspor taraftarıyla kaynaşmaya ve bir bütün olmaya geldim. Hollanda'da doğsam da Trabzon kültürüyle büyüdüm. Her yaz Trabzon'a geliyorduk. Şimdi ailem de döndü ve burada yaşıyorlar” dedi.
Napoli müsabakasının rövanşının oldukça çetin geçeceğine vurgu yapan Aykut, bu karşılaşmanın kolay olmayacağının bilincinde olduklarını, ancak futbolda hiçbir şeyin imkansız olmadığını, Trabzonspor'a yakışır bir futbol ortaya koyacaklarını sözlerine ekledi.
Mevcut kadronun karakterli oyunculardan kurulu olduğunu belirten Aykut Demir, bunda teknik direktör Ersun Yanal'ın da büyük katkısının olduğuna dikkat çekti.
Kendi hedefleriyle ilgili de konuşan Aykut, “Hiçbir zaman mevcut performansımı yeterli bulan bir karakterde değilim. Hep daha iyi olmanın gayreti içerisindeyim. Amacım bu performansımı artırarak Trabzonspor'da başarılar kazanmak ve yeniden Milli Takım'ın savunmasında olmak” diye konuştu.