SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’den kurslara ziyaret

ürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, UEFA A Kaleci Antrenörü Kursu ile Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü Sertifika Programı'nı ziyaret etti

Güncellenme: 10:56, 25/02/2015
Terim’den kurslara ziyaret

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA A Kaleci Antrenörü Kursu ile Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü Sertifika Programı’nı ziyaret etti.

TFF’den yapılan açıklamada, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen kursta ilk olarak UEFA A Kaleci Antrenörü Kursu’na katılan antrenörlerle bir araya gelen Terim’in, yaptığı konuşmada, Türkiye’de kaleci antrenörlüğünün gelişimi süreci hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Kaleci antrenörlüğü uygulamasının başlangıcında büyük emeği olduğunu belirten Terim, kaleci antrenörlerinin eğitimine dikkati çekti. TFF olarak dünya futbolundaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, yenilikleri dikkatle incelediklerini ifade eden Terim, kursiyerlerden de kendilerini sürekli olarak geliştirme çabası içinde olmalarını istedi.

Fatih Terim, TFF olarak antrenörlerin eğitimi için her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi. Fatih Terim daha sonra kursiyerlerle sohbet etti.

Fatih Terim’in ikinci durağı TFF tarafından ilk kez kurum dışındaki katılımcılara düzenlenen Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü Sertifika Programı oldu. Terim, burada yapılan sunumları izledi, kursiyerler ile bir araya geldi.