SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
MHK’dan Slaven Bilic’e uyarı geldi!

MHK’dan Slaven Bilic’e uyarı geldi!

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve kurul üyeleri, Ümraniye’de ziyaret ettikleri Bilic’i hakemlere yönelik tepkileri için uyardı.

Tarih, 16 Şubat 2015… Yer, BJK Nevzat Demir Tesisleri… Ziyaretçiler, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ve bazı kurul üyeleri… Namoğlu ve beraberindeki isimler Liverpool maçı öncesi değişen kurallarla ilgili siyah-beyazlı teknik kadro ile futbolculara bir dizi uyarıda bulunmuştu.

Ümraniye'de gerçekleşen bu mini zirvede, MHK üyeleri ile Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic arasında ilginç diyaloglar yaşandığı ortaya çıktı.

MHK yetkililerinin, “Maçlarda çok agresif davranıyorsunuz. Özellikle hakemlerle ilişkilerinizde bu agresiflik üst seviyeye çıkıyor. Onları baskı altına almaya çalıştığınızda hem siz hem takımınız zarar görüyor. Bu tip davranışların oyuncularınızı olumsuz etkileyeceğini sizler de biliyorsunuz. Şampiyonlar Ligi play-off turunda Arsenal ile İstanbul'da oynanan maçın uzatma dakikalarında Sırp hakem tarafından tribüne gönderildiniz, sıkıntı yaşadınız” ifadelerini kullandıkları öğrenildi.

Bilic'in bu uyarılara esprili bir şekilde, “Hakem Sırp vatandaşıydı ve ne dediğimi anladı!” sözleriyle karşılık vermesi ise gülüşmelere neden oldu.

Slaven Bilic'in maçlarda zaman zaman agresif davranışlar sergilediğini kabul ettiği bildirildi. Siyah-beyazlı hocanın, “Haklısınız, ancak Türkiye'de hemen hemen herkes bunları yapıyor. Ben de dayanamıyorum, tepkilerimi bazen kontrol edemiyorum. Yani ortama ayak uydurdum. Avrupa'da ise daha dikkatli davranmaya özen gösteriyorum” diye konuştuğu kaydedildi.

DOĞRU BAYRAK ÇILDIRTMIŞTI!

Slaven Bilic, Beşiktaş ile Mersin İdmanyurdu arasında 1 Şubat'ta oynanan 18. hafta maçında hakemlere yönelik tepkisini bir hayli abartmıştı. Osmanlı Stadı'nda yapılan maçın ikinci yarısında Demba Ba için kalkan ofsayt bayrağının ardından çılgına dönen Hırvat hoca, yardımcı hakem Orkun Aktaş'ın üzerine yürümüştü. Bilic karşılaşmadan sonra “normal” tepkiler verdiğini savunurken, Orkun Aktaş'ın, Senegalli golcü için kaldırdığı bayrağın doğru olduğu yayıncı kuruluşun görüntüleriyle ortaya çıkmıştı.

Milliyet