SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dixon’dan Türkiye’ye övgü

Bobby Dixon, "Sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini, bir yandan da eğlenerek yapmaya çalışıyoruz. Buraya gelmeden önce Türkiye'nin böyle bir ülke olduğunu düşünmemiştim" dedi.

Güncellenme: 11:57, 25/02/2015
Dixon’dan Türkiye’ye övgü

Pınar Karşıyaka’nın başarılı oyun kurucusu ABD’li Bobby Dixon, “Buraya gelmeden önce Türkiye’nin böyle bir ülke olduğunu düşünmemiştim” dedi.

Sorularını yanıtlayan Dixon, takım olarak birbirlerine çok güvendiklerini, yakaladıkları başarılı çizgide de bunun çok önemli olduğunu kaydetti. Oyun içinde birbirlerini çok iyi anladıklarını belirten Dixon, şöyle konuştu: “Sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini, bir yandan da eğlenerek yapmaya çalışıyoruz. Önümüzde zorlu maçlar var, bunlardan en önemlileri arasında yer alan Eurocup’taki Rytas maçını kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Rakibimiz gibi biz de çok iyi bir takımız, en iyisini yapıp kazanacağız.”

“Kendimi evimde gibi hissediyorum”

Dixon, Pınar Karşıyaka’da bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Burada olmayı çok seviyorum. Kendimi evimde gibi hissediyorum. Çok iyi bir teknik ve idari kadro var” dedi.

Transferi öncesinde Türkiye hakkında çok bilgi sahibi olmadığına değinen Dixon, şöyle konuştu: “Buraya gelmeden önce Türkiye’nin böyle bir ülke olduğunu düşünmemiştim ama insanlar çok sıcakkanlı, hava çok güzel, o yüzden burada olmaktan büyük keyif alıyorum. İzmir’de bulunduğum sürece çok fazla dışarı çıkmıyorum, feribotu kullanmayı çok seviyorum. Bisiklet adamıyım, her yere bisikletle gidiyorum.”

“Berber salonu”

Dixon, ABD’de “Boby Dee’s” isminde berber salonu işlettiğini anımsatarak, “Geçtiğimiz yaz açtığımız dükkan yaklaşık 8 aydır faaliyette. Ticarette iniş çıkışlar oluyor ama şimdilik iyi gidiyor” diye konuştu.