SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burcu’dan iyi haber geldi

Yoğun bakımda tedavisi süren milli judocu Burcu Hantuk'un sağlık durumunda düne göre düzelme olduğu bildirildi. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tahsin Yakut, yoğun bakımda tedavisine devam edilen milli judocu Burcu Hantuk'un (16) sağlık durumuna ilişkin, "Şu anda sevindiğimiz nokta, hocalarımız böbreklerinde geldiği güne göre olumlu yönde bir düzelme olduğunu ifade etti. Yine olumlu olarak söyleyebileceğim, Burcu'nun şuuru açık" dedi.

Güncellenme: 13:55, 25/02/2015
Burcu’dan iyi haber geldi

Yakut, gazetecilere yaptığı açıklamada, kolunda başlayan ödemin yayılarak durumunun ağırlaşması üzerine kaldırıldığı UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Hantuk’un sağlık durumunu yakından takip ettiklerini bildirdi.

Milli sporcunun bir haftadır solunum cihazına bağlı olarak üçüncü düzey yoğun bakım servisinde yattığını dile getiren Yakut, şöyle konuştu: “Kolunda darbeye bağlı ölü dokular oluşuyor. Onlar belli aralıklarla küçük operasyonlarla temizleniyor. Şu anda sevindiğimiz nokta, hocalarımız böbreklerinde geldiği güne göre olumlu yönde bir düzelme olduğunu ifade etti. Yine olumlu olarak söyleyebileceğim, Burcu’nun şuuru açık. Tabii ki bu hastalar hayati olarak tehlike içinde oluyor. Her olumlu gelişmede biz de seviniyoruz. Bütün Türkiye’nin Burcu’ya dua etmesini özellikle rica ediyorum.”

Ölümü de yenecek

Baba İbrahim Hantuk da devletin her türlü imkanı kızının tedavisi için seferber ettiğini söyledi.

Onun sağlık durumunun pek çok yetkili tarafından takip edildiğini anlatan Hantuk, “Herkes, kızımız kurtulsun diye buralara geldi. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, müsteşarlarımız aradı. Devlet büyüklerimizin hepsinden Allah razı olsun” ifadesini kullandı. Hantuk, kızının doktorlarına çok güvendiklerini belirtti. Diyaliz makinesine dün bağlanan kızının böbreklerinin geri döndürüldüğünü ifade eden Hantuk, “Herkes elinden geleni yapıyor. Bizim umudumuz var. O, ölümü de yenecek. Mucize bekliyoruz. Duyduğumuza göre bütün Türkiye seferber olmuş. İnşallah herkesin duaları yerini bulacak. ‘Hayır, şer Allah’tan’ diyoruz, kimseyi de suçlamıyoruz” diye konuştu.