SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yankaya katletti

24 Şubat 2015

Beşiktaş’ın Eskişehir'e mağlup olduğu haftada Akhisar maçının Fenerbahçe için önemi bir kat daha artmıştı. İç sahada alınacak bir galibiyet Fenerbahçe'yi hem lider yapacak hem de 2 hafta sonra oynayacağı Galatasaray derbisi öncesi takımı iyice havaya sokacaktı.

Akhisar, hiç beklenmeyen bir anda golü buldu. Güray'ı attığı şut için tebrik ediyorum ama bir futbolcuyu bu kadar boş bırakması Fenerbahçe savunmasına yakışmadı. Golden sonra maç adeta tek kaleye döndü. Fenerbahçe özellikle kanatlardan Akhisar ceza alanına topu indirmeye çalıştı ama bunda pek de başarılı olduğu söylenemez. Akhisar, sarı-lacivertli oyunculara ortadan hücum yapma fırsatı tanımayınca adeta maç doldur boşalta döndü.

WEBO 11'DE NİYE YOK?

İnsanın aklına ister istemez, “Madem bu kadar kanat organizasyonlarıyla hücum yapılacak, neden takımın en iyi kafa vuran oyuncusu Webo ilk 11'de oynamadı” sorusu da gelmiyor değil.

Kadıköy’de olağanüstü şeylere tanık olduk. Emenike'nin kale çizgisi üzerinden topu ağlara göndermek yerine üstten auta nasıl attığını eminim fizikçiler bile açıklayamaz. Nijeryalı, ikinci yarıda büyük bir çıkışa geçti ama kaçırdığı bu gol saç baş yoldurdu. Ya ikinci yarıda Gökhan'ın, Sow'un kaçırdıkları… İnsanın inanası gelmiyor.

İki hafta önce Trabzonspor maçında da Fenerbahçe çok pozisyona girmişti, ama kalecisi Hakan inanılmaz kurtarışlar yapmıştı. Dün yine çok pozisyon ürettiler ama Akhisar kalecisi Oğuz'a o kadar da çok iş düşmedi. Çünkü Fenerbahçe forvetleri topu hep dışarı vurdu.

CUSTODİO KIRMIZI GÖRMELİYDİ

Hakem Özgür Yankaya kötü bir yönetim gösterdi. İlk yarıda avantajı oynatmayarak ciddi bir Fenerbahçe atağını kesti. İkinci yarının hemen başında da yine bir avantaj uygulatmadı. Düdüğü çaldığında Sow kaleciyle karşı karşıya pozisyondaydı. Madem o faulü çaldı, Custodio'ya sarı kart göstermeliydi. Custodio bu maçı kırmızı kart görmeden tamamladı ya, Yankaya'ya söyleyecek bir laf bulamıyorum. Fenerbahçe'nin kaçırdığı goller ve hakem Yankaya'nın kötü yönetimi Akhisar'ın galibiyetinde etkili oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek