SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

“Seçilmiş olan” olarak adlandırılan Jose Mourinho’nun Real Madrid’deki pabucu dama atıldı. İspanyol devinin başında yüzüncü maçına çıkan Carlo Ancelotti, Portekizli teknik adamı geride bırakmayı başardı.

Real Madrid’e 2010-11 sezonunda gelen ve üç yıl görev yapan Jose Mourinho, dönemin en iyi takımı olarak gösterilen Barcelona ile giriştiği yarışta genelde geride kalmıştı. Takımına bir İspanya La Liga şampiyonluğu, bir İspanya Kral Kupası, bir de İspanya Süper Kupası kazandıran Mourinho, Şampiyonlar Ligi’nde ise başarı sağlayamamıştı.

Porto, Chelsea ve Inter ile lig şampiyonluğu yaşayan başarılı çalıştırıcı, Real Madrid ile kazandığı şampiyonluk sonrası 4 farklı ligde şampiyon olarak tarihe geçmişti.

MÜTHİŞ YÜZDE

Ancak Mourinho’nun Real Madrid’deki karizmasını Ancelotti bozdu. Real Madrid’in Elche ile oynadığı karşılaşmada takımının başında yüzüncü maçına çıkan İtalyan çalıştırıcı, 78. galibiyetini alarak Mourinho’nun 77 galibiyetlik başarısını geride bıraktı.

Mourinho’nun 2013 yılında eski takımı Chelsea dönmesi ile takımın başına geçen Ancelotti, ilk senesinde şampiyonluğu ezeli rakibi Atletico Madrid’e kaptırsa da, Real Madrid’in yıllardır süren 10. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde ederek taraftarın gönlünde taht kurdu.

Ancelotti ayrıca takımına UEFA Süper Kupası ve FIFA Dünya Kulüpler Kupası zaferleri de yaşatarak Avrupa’da kazanmadık kupa bırakmadı.

Bu sezon da La Liga’da fırtına gibi esen Ancelotti’nin öğrencileri, sergiledikleri futbol ile şampiyonluğun en güçlü adayı olarak gösteriliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:07,