SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Barcelona’nın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City ile oynayacağı karşılaşma için İngiltere’ye hareket etmesinden bir gün önce, takımın iki yıldızı Lionel Messi ve Gerard Pique’nin kumarhaneye gitmesi, spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Bu olayın iç sahada kaybedilen Malaga karşılaşması sonrasında gerçekleşmesi, Barcelona taraftarının büyük tepkisini çekmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, olayın fazla abartıldığını söyledi. İki yıldızın maç seyahatinden bir gün önce geceyi kumarhanede geçirmelerinin performanslarını etkilemeyeceğini söyledi. Profesyonel bir futbolcu topluluğu ile çalıştığını söyleyen başarılı teknik adam, Manchester City deplasmanından avantajlı bir sonuçla ayrılacaklarını savundu.

MESSI VE PIQUE AYRILIYOR MU?

Messi ve Pique’nin, kumarhaneye takımın eski yıldızlarından Cesc Fabregas ile birlikte gitmeleri, bir dönem sıkça dile getirilen, iki yıldızın takımdan ayrılmak istediği şeklindeki dedikoduları yeniden alevlendirdi.

Fabregas’ın özellikle Pique’yi Chelsea’ye gelmesi konusunda ikna etmek için ikili ile buluştuğu söylentileri yüksek sesle dillendirilmeye başladı. Konu hakkında açıklama yapan Fabregas, “Ben sadece eski takım arkadaşlarım ile güzel bir gece geçirdim. İnanın futboldan hiç konuşmadık” dedi.

Bir dönem kadroya girmekte zorlanan Pique’nin Enrique ile sorun yaşadığı ve Barcelona’da mutsuz olduğu yazılmıştı. Messi’nin de takımdan ayrılabileceğini ima ettiği açıklamarının ardından Enrique ile anlaşamadığı şeklinde haberler İspanyol medyasında sıklıkla yer almıştı.

Bu olay ve ardından yapılan açıklama, Enrique’nin yıldız futbolcular üzerinde yeterince söz sahibi olamadığı şeklindeki eleştirilerin yeniden gündeme gelmesini sağladı. Ayrıca bir dönem takımda mutsuz olduğu söylenen Messi ve Pique’nin, önümüzdeki sezon Barcelona’dan ayrılmak istediği şeklindeki transfer iddialarının da güçlenmesine neden oldu. 

Yayınlanma Tarihi:10:06,