SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da büyük bir şok yaşandı, sarı-kırmızılıların vazgeçilmez ismi Felipe Melo, dün acil olarak fıtık ameliyatı oldu. Futbol hayatının bile riske atabilecek bir sorundan kurtulan Brezilyalı oyuncunun en az 6 hafta takımdan uzak kalacağı, ancak sezonu kapama riski de bulunduğu dile getirildi.

Takımda neredeyse 10 oyuncunun yaşadığı fıtık problemiyle karşı karşıya kalan Brezilyalı futbolcu, 3 haftadır uygulanan tedavi ile sahadaki yerini alıyordu. Balıkesir maçında ayak bileğine darbe alan Melo, Sivas'a götürülmesine rağmen son anda sürpriz şekilde kadrodan çıkarılmıştı.

İzin ve kar yüzünden yapılmayan idmanlardan sonra, perşembe günü salonda gerçekleştirilen antrenmana da çıkamayan, tedavisi evinde yapılan Melo, kendini iyi hissetti ve Sivas'a gitti. Cuma günü yapılan son antrenmanda bu kez diz altında ağrı bulunduğunu söylemesi üzerine oynamamasına karar verilmişti.

Fıtıkta kopma olabileceğinden endişe eden kulüp doktoru Yener İnce'nin isteği üzerine Hamza Hamzaoğlu'nun Melo'yu oynatmadığı belirlendi. Kopan parçanın sinirlerine baskı yapmasından dolayı büyük ağrılar çeken Melo'nun dün MR'ı çekildi ve acil olarak ameliyat kararı aldı.

Hadımköy'de oturan Melo'nun evinin olduğu yerde karın çok yağması ve sambacının karda yürümesinin de fıtıktan parça kopmasında etkili olduğu ortaya çıktı.

Bu arada Liv Hospital'da Prof. Dr. Hakan Oruçkaptan tarafından ameliyat edilen Melo'nun 2012-2013 sezonunda teşhis edilen fıtık sorununa rağmen neden dün ameliyat olması ise “Her futbolcunun fıtık sorunu var. Ancak Melo'nun fıtığı yeni patlamış. Bu yüzden acil ameliyata alındı” diye açıklandı.

Milliyet