SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nun başkanı Ali Kahramanlı, oyuncuların Kardemir Karabükspor maçı öncesi alacaklarını gerekçe göstererek antrenmana çıkmamasına ilişkin, teknik direktör Rıza Çalımbay ve futbolculara kırgın olduğunu belirtti.

Kahramanlı, futbolcuların Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında oynanan Kardemir Karabükspor maçı öncesi antrenmana çıkmamasının tek nedeninin ocak ayı maaşlarının ve 12 maç başı ücretlerinin olduğunu söyledi.

Ufak bir sorunun büyütüldüğünü söyleyen Kahramanlı, “Sanki aylardır maaşlar ödenmemiş gibi problem büyütüldü. Bursaspor maçının ardından ödeneceğini söyledik ama birileri, kulübü karıştırmaya ve birlikteliğimizi bozmaya çalışıyor. Biz her zaman sözünü tutan bir yönetim olduk. Maç öncesinde böyle bir olayın olması doğru değil” dedi.

Ali Kahramanlı, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve oyunculara kırgın olduğunu ifade ederek, “Bugüne kadar Rıza hocam ve futbolcular ne istediyse yaptım, her zaman yanlarında oldum. Gerçekten bir aile gibi hareket ediyorduk. Bunu hak etmedim, kırıldım ve gerçekten de üzüldüm. Her şey bir maaş için miydi. Hocamızı ve oyuncularımızı çok seviyoruz ama bu problem olmamalıydı, bizi üzen de bu” diye konuştu.

Bundan sonra ufak sorunların büyümemesi için daha çok gayret göstereceklerini kaydeden Kahramanlı, şöyle devam etti:

“Her zaman kente ve takımımıza yakışır bir yönetim olmaya çalıştık. Sözünü tutan ve manevi bağlara önem veren bir anlayışla hareket ettik. Ödemeler en kısa sürede yapılacak ki bunu zaten söylemiştik. Sorunun takipçisi olacağız. Bir aylık maaş ödenmemesi gibi şeyler olağan ve küçük problemler. Kısa zamanda çözeceğiz ama kimse de kusura bakmasın bunu unutmayacağız.”