SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Fransa Ligue 1’de Olympique Lyon forması giyen genç yıldız adayı Nabil Fekir, sergilediği performans ile göz kamaştırıyor. Takımının ligde liderlik koltuğunda oturmasında büyük pay sahibi olan Fekir’in, milli takım kariyerine hangi takımda devam edeceği merak ediliyor. 

Cezayir asıllı Fransız futbolcu, ligde çıktığı 22 maçta dokuz gol atarken, altı da asist yaptı. Forvet arkası pozisyonunda oynayan ve ‘Yeni Zidane’ olarak anılan Fekir’i zorlu bir seçim bekliyor. 21 yaşındaki genç futbolcu, önümüzdeki günlerde Fransa ve Cezayir arasında karar vermek zorunda kalabilir.

Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps, yakından takip ettiğini açıkladığı Fekir’i kadroya alma konusunda henüz net bir fikre sahip değil… Deschamps, genç yıldız adayı ile ilgili kesin kararını, oyuncunun performansını birkaç hafta daha izledikten sonra karar verecek.

Fekir’i, sadece Cezayir Milli Takımı’nda oynamasını engellemek için kadroya almayacağını söyleyen Deschamps “Ben politikacı değilim. Eğer Fekir’i kadroya alırsam bu yeteneklerine güvendiğim içindir… İki ülkenin de kadrosuna çağrılabilir. O zaman onun özgür bir şekilde karar vermesine olanak tanımalıyız. Her futbolcunun buna hakkı var” şeklinde konuştu.

Cezayir Milli Takımı Teknik Direktörü Christian Gourcuff’un ise kararı belli… Fransız çalıştırıcı, Fekir’i Katar ve Umman ile oynanacak maçların kadrosuna kesinlikle çağıracağını açıkladı.