SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe maçı için itiraz hazırlığı

Pınar Karşıyaka'nın basketbol şube sorumlusu Turgay Büyükkarcı, Fenerbahçe Ülker maçının günü ile ilgili itirazda bulunacaklarını dile getirdi.

Güncellenme: 20:06, 24/02/2015
F.Bahçe maçı için itiraz hazırlığı

Türkiye Basketbol Lig’de pazartesi günü Fenerbahçe Ülker’le karşılaşacak Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube sorumlusu Turgay Büyükkarcı, “Fenerbahçe Ülker maçımızın sadece gününü değil aynı zamanda 20.00 gibi geç bir saate konulmasını da esefle karşılıyor, bu konuda yayıncı kuruluşumuz dahil rolü olanları aklı selim davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Büyükkarcı, yaptığı açıklamada, Türkiye Basketbol Federasyonu programında 2 Mart Pazartesi saat 20.00’ye konulan Fenerbahçe Ülker maçının, neden bu şekilde programlandığına dair gerekçeyi anlayamadıklarını belirtti.

Federasyonun daha önce benzer durumlarda deplasmanda cuma günü Euroleague maçı olan takımlara pazar günü lig maçı oynatabildiğini bildiren Büyükkarcı, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Buna en açık örnek 9 Ocak Cuma saat 19.30’da deplasmanda Nizhny Novgorod ile oynayan Fenerbahçe Ülker’in dönüşünde kendi evinde 11 Ocak Pazar günü oynadığı Beşiktaş İntegral Forex maçıdır. 4 Mart Çarşamba günü deplasmanda top 16 eleme turunda Lietuvos Rytas ile oynayacak olduğumuz düşünüldüğünde federasyonumuzun maalesef ülkemizi Avrupa’da temsil ediyor ve telafisi olmayan bir eleme turu maçına çıkıyor olmamızın önemini idrak edemediğini düşünüyoruz. Ya da telafisi olabilecek bir lig maçını her nedense daha çok önemsediğini anlıyoruz. Fenerbahçe Ülker maçımızın sadece gününü değil aynı zamanda 20.00 gibi geç bir saate konulmasını da esefle karşılıyor, bu konuda yayıncı kuruluşumuz dahil rolü olanları aklı selim davranmaya davet ediyoruz.”