SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Yarsuvat’ın haberi olmadan…

Galatasaray'da Sportif A.Ş. Yönetimi'nin, Başkan Duygun Yarsuvat'a bilgi vermeden yabancı kuralının iptali için TFF'ye başvurduğu ortaya çıktı!

Güncellenme: 20:36, 24/02/2015
Başkan Yarsuvat’ın haberi olmadan…

Galatasaray’ın, Türkiye Futbol Federasyonu’na yeni yabancı kuralının iptali için yaptığı başvuruyla ilgili şok bir gerçek ortaya çıktı.

Ancak başvuru aynı zamanda bir skandalın da ortaya çıkmasına neden oldu. Başkan Duygun Yarsuvat’ın yönetim kurulu toplantısında bazı yöneticilere rest çekmesiyle son bulan süreç şu şekilde yaşandı…

GALATASARAY’DAN SÜRPRİZ İTİRAZ HABERİ İÇİN TIKLAYIN!

Son dakikalarda başvuru

Sportif A.Ş. Yönetimi’nde yer alan başkan yardımcısı Hamdi Yasaman, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, eldeki kadronun çok şişkin olduğu gerekçesiyle yeni yabancı kuralının iptali için Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na ‘iptal’ istemiyle başvurdu. TFF’nin resmi sitesinden geçen hafta yayınlanan ve itiraz süresi bu akşam mesai bitiminde son bulacak kararla ilgili, Sarı-Kırmızılı idareciler gerekli prosedürleri yerine getirdi. Hukukçularla yapılan görüş alış verisi sonrası tahkim kuruluna resmi başvuru yapıldı.

Yarsuvat barut gibi!

Galatasaray’ın bu başvurusuyla ilgili çeşitli iddialar gündeme gelirken, yönetim kurulunda büyük bir şok yaşandı. Yapılan başvurudan haberdar olmayan Başkan Duygun Yarsuvat, Türk Telekom Arena’da yapılan yönetim kurulu toplantısına kelimenin tam anlamıyla barut gibi gitti! Toplantıya girer girmez, ilgili yöneticilere, “Benden habersiz nasıl böyle bir başvuru yaparsınız!” diye çıkıştı. Başkan Yarsuvat’ın bu tepkisi Hamdi Yasaman başta olmak üzere Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’ı şok etti.

Cevap veremediler

Sesini yükselterek konuşmaya devam eden Duygun Yarsuvat, “Böylesi önemli bir konuda Sportif AŞ benim görüşümü nasıl almaz!” diyerek, idarecilerine çıkışmaya devam etti. Yarsuvat’ın sert ifadeleri karşısında suskun kalan yöneticiler, diğer yönetim kurulu üyeleri karşısında da zor durumda kaldı.

İtiraz geri çekildi

Galatasaray Kulübü, yaşananların ardından resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile itirazı geri çektiğini açıkladı.  Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Galatasaray Sportif AŞ'de Yönetim Kurulu kararı olmadan tahkim kuruluna yapılan başvuru geri çekilmiştir. Galatasaray Sportif AŞ

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:18:55,