SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BAL’da Şenol Güneş’in rekorunu kırdı!

Kütahyaspor'un kalecisi Ahmet Ölçen, bu sezon toplam 13 maçta üst üste ve toplamda da bin 198 dakika gol yemeyerek, 37 yıl önce Trabzonspor'un kalesinde 12 hafta toplam bin 112 dakika gol görmeyen Şenol Güneş'i akıllara getirdi.

Güncellenme: 13:54, 24/02/2015
BAL’da Şenol Güneş’in rekorunu kırdı!

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 10. Grup’ta mücadele eden Kütahyaspor’un kalecisi Ahmet Ölçen, bu sezon toplam 13 maçta üst üste ve toplamda da bin 198 dakika gol yemeyerek, 37 yıl önce Trabzonspor’un kalesinde 12 hafta toplam bin 112 dakika gol görmeyen Şenol Güneş’i akıllara getirdi.

Takım arkadaşları ve diğer amatör küme gruplarındaki futbolcular tarafından “BAL”ın Şenol Güneş”i olarak adlandırılmaya başlayan Ölçen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki yıldır kariyerine Kütahyaspor’da devam ettiğini söyledi.

Futbola 10 yaşında başladığını ve 2002-2003 sezonunda da profesyonelliğe geçiş yaptığını belirten Ölçen, “Bununla birlikte 10 yıl farklı kulüplerde profesyonellik hayatıma devam ettim. İki yıldır da Kütahyaspor’da devam ediyorum” dedi.

Ölçen, bu sezon lige başlarken takımın başarısının yanı sıra kendi performansını da en üst seviyeye taşımayı düşündüğünü dile getirdi.

17 HAFTADA İKİ GOL

Ligin başında teknik direktörle de gerekli çalışmaları yaptıktan sonra hem kendisi hem de takımı için başarılı bir sezon geçirmeye başladıklarını belirten Ölçen, şöyle konuştu:

“Bu sezon, 17 haftada kalemizde sadece 2 gol gördük. Sezonun 4. haftasından itibaren ise bin 198 dakika kalemizde hiç gol görmedik. Tabii bu başarıda benim kadar defans ve diğer takım arkadaşlarımın da katkısı büyük. Bizim bu başarımız yılların deneyimi Şenol hocamızın başarısıyla kıyaslanamaz. Tabii ki o üst liglerde oynayan, üst düzey ve milli bir kaleciydi. Şu anda Bursaspor’da teknik direktörlük hayatına devam ediyor. Şenol Güneş hocam bir idol, bir efsane. Türkiye’deki çoğu kalecinin hedefi ve idolü. Benim bu başarımın da onun başarısının yanında anılması beni mutlu etti. Tabii burada benim çocuklarıma anlatacağım ve kulüp tarihine geçecek bir başarı yakaladım. Bu başarımız, 13 yıldır bir üst lige çıkma özlemi yaşayan Kütahyaspor’umuza, şampiyonluk yaşatarak taçlandırmak istiyoruz.”

Kaleci antrenörü Günay Eren de “37 yıl önce Şenol Güneş’in kırdığı rekoru, kendi çalıştırdığı öğrencisinin kırmasından” memnuniyet duyduğunu aktardı.

Bu duruma takım arkadaşlarının da çok mutlu olduğunu anlatan Eren, “İnsan her zaman çalıştığı yer ve kişinin başarılı olmasını ister. Bu düzeyde bir arkadaşla çalıştığım için çok mutluyum. Tabii bu başarı sadece Ahmet’in veya diğer kalecilerin değil, biz takım olarak bir şeyler yaptık ve takım olarak mücadele ettik. Buradaki başarı da diğer defans arkadaşlarının yüksek payı var. Tabii Ahmet’in böyle gol yememesi takımıza da belli bir güven getirdi. Bunun sonucunda da 14 hafta lider kaldık” diye konuştu.

bal-in-senol-gunes-i--5340037

Kulüp Müdürü Abdullah Ustalar ise “Ölçen’in bin 198 dakika gol yemeyerek, Şenol Güneş’in bin 112 dakikalık rekorunu kırdığını” belirterek, bu durumun Kütahyaspor’un iyi kaleci yetiştirdiğinin ispatı olduğunu ifade etti.

Ustalar, ayrıca bu rekoru Türkiye Futbol Federasyonuna yazılı olarak bildirdiklerini ve kısa zamanda tescillenmeyi umduklarını sözlerine ekledi.

GÜNEŞ’İN REKORU

Güneş, 1978-1979 sezonunun 4. haftasında en son Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldıkları maçta gol yemiş, onun ardından üst üste 12 maçta bin 112 dakika gol yemeyerek lig tarihlerinin rekorunu kırmıştı.

Güneş, aynı sezonun 17. haftasında Adana Demirspor ile yaptıkları ve yine 1-1 biten maçta tekrar gol yiyerek, gol yememe orucunu bozmuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:53,