SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Bayer Leverkusen’in yıldız futbolcusu Hakan Çalhanoğlu, Atletico Madrid ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçından önce açıklamalarda bulundu.

İspanya basınına özel bir röportaj veren milli futbolcu, Arda Turan’a karşı oynaması konusunda önemli ifadeler sarfetti.

Atletico Madrid ile oynayacakları maça değinen Hakan, “Atletico maçı bizim için çok önemli. Arda ile Avrupa futbolunun en önemli organizasyonunda karşılaşmaktan dolayı gururluyum. İki maçı da kazanmak istiyoruz ve tamamen buna odaklandık. Böyle bir maçta üç Türk oyuncunun olması büyük bir gurur. Ülkemizdeki insanlar için sevindirici bir durum” ifadelerini kullandı.

Arda Turan hakkında konuşan genç yıldız, “Arda Turan ile gurur duyuyorum. Harika bir oyuncu ve iyi bir insan. Saha içinde rakibiz ama dışarıda kardeş gibiyiz. Atletico’nun en iyilerinden biri. Takımın vazgeçilmezlerinden. Şu an tamamen maça odaklanmış durumdayız ve galibiyete hazırlandık” dedi.

Arda ile maç öncesi konuşmadığını dile getiren Hakan, “Maç hakkında konuşmamız olmadı ama statta gördüğüm zaman ona sarılacağım. Eğer fırsat olursa maçtan sonra yemek yiyebiliriz. Ve maçtan sonra formaları değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Real Madrid, Bayern Münih ve Chelsea gibi takımların radarında olduğu konusunda gelen soruyu yanıtlayan Hakan, “İnsanlar bunun hakkında sürekli konuşuyor. Ama şimdi buna yorum yapamam. Aklımda sadece Leverkusen-Atletico maçı var” yorumunda bulundu.

Yayınlanma Tarihi:18:13,