SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Sarı-Kırmızılı kulüpte yaşanan ‘Soma'ya yardım parası niye halen gönderilmedi' tartışmasına farklı bir boyut getirdi.

Duygun Yarsuvat yönetiminin üzerindeki baskı gittikçe büyürken, Öztürk de camiaya dikkat çekici bir mesaj verdi. Galatasaray’ın mayıs ayındaki kongresinde başkanlığa aday olacağını geçtiğimiz ay açıklayan Öztürk, kulüpte uzun süredir yönetimsel zafiyet yaşandığını ifade etti.

Atletico Madrid ile 6 Ağustos’ta oynanan yardım maçının yaklaşık 1.4 milyon liralık gelirinin aradan geçen 7 aylık süreye rağmen hâlâ kulüp kasasında durmasıyla ilgili olarak “Senelerdir hangi işi doğru yapıyoruz ki bunu da doğru yapacağız! Biz yardım toplarız, hesabını bilmeyiz, muhtaç olana ulaştıramayız. Biz yardım toplarız, yanan binamızı yapamayız. Bu camia iş yapma kabiliyetini yitirmiştir” dedi.

TARİHİ BİNA KÜL OLMUŞTU

Öztürk'ün bahsettiği yangın, 22 Ocak 2013'te Galatasaray Üniversitesi Ortaköy kampüsünde yaşanmıştı. Üniversitenin yerleşkesinde bulunan tarihi binada çıkan yangın büyük maddi hasara yol açmış, çatışı çöken bina kullanılamaz hale gelmişti.

Bugün